Archive

Mike Tyson ditë më parë ka befasuar të gjithë me transformimin e tij trupor, por edhe me shpejtësinë e tij në stërvitje. Legjenda e boksit po tenton që të rikthehet në ring për një meç bamirësie, mirëpo ende nuk është

Tyson Fury ka thënë se oferta që kishte marrë për t’u ndeshur me Mike Tyson në rikthimin e legjendës në ring, ishte një tallje apo shaka e madhe. Ish-kampioni i padiskutueshëm botëror në kategorinë e peshave të rënda ka paralajmëruar

Një ndeshje fantastike është zhvilluar mbrëmë në Las Vegas në kuadër të UFC. Dustin Poirier ishte përballë Dan Hooker, në një meç që zgjati shumë dhe në fund u vendos vetëm me vendim unanim të gjyqtarëve. Ndeshja ishte shumë e

Nuk mund të mendosh për artet marciale pa ju shkuar mendje te legjenda Bruce Lee. Ai ishte artisti më i famshëm i arteve marciale, yll filmi dhe një ikonë e kulturës, që me lëvizjet e tij kishte inspiruar miliona persona

Taekuandisti nga Rahoveci, Bashkim Krasniqi, është duke kaluar një karrierë tejet të suksesshme në këtë sport në shtetin e Zvicrës. Krasniqi në një intervistë për KosovaPress, fillimisht ka folur rreth fillimit të karrierës së tij, duke i shpalosur edhe sukseset

Djali i vetëm biologjik i Muhamed Ali thotë se babai i tij do të ishte kundër “Black Lives Matter”, duke e quajtur këtë një lëvizje “raciste” dhe protestuesit “djaj”. Në përvjetorin e katërt të vdekjes së boksierit, Muhammad Ali ka

Në serinë më të madhe të Arteve Marciale të Përziera, UFC, së shpejti do të debutojë edhe një luftëtar shqiptar. Sajti “MMA Junkie” ka raportuar të premten se Ramiz Brahimaj do të debutojë në serinë UFC ndaj japonezit Takashi Sato,

Nga 22 qershori në qytetin e Trevizo së Italisë do te filloj me punë edhe një shkollë e Muay Thai, kurse trajner do të jetë shqiptari Saimir Merja i cili një kohë të gjatë është trajnuar edhe në Tajlandë, baza

Ish-boksieri legjendar, Mike Tyson, e ka rrëfyer një incident që kishte përfunduar si përleshja e tij e vetme gjatë kohës sa kishte qenë i burgosur. “Mike i hekurit” u dënua me gjashtë vjet burgim në vitin 1992 pasi u shpall

Presidenti i UFC-së, Dana White ka konfirmuar se ishulli Yas në Abu Dhabi është lokacion i projektit të tij ambicioz, “Ishulli i Luftërave”, dhe se ngjarjet do të mbahen prej korrikut. Në një intervistë të martën, White ka dhënë më