Archive

India të martën e ka humbur përfundimisht të drejtën e organizimit të Kampionatit Botëror për boksierë, që është dashur të mbahet vitin e ardhshëm në New Delhi. Vendimin e mori Federata Ndërkombëtare e Boksit Amator (AIBA), raporton Koha.net. AIBA ka

Tyson Furyt i është thënë se ai nuk do të luftojë me Deontay Wilder deri në nëntor ose dhjetor. Sfida e parë mes dyshes përfundoi mes një barazimi të diskutueshëm në vitin 2018. Derisa, Fury arriti t’i rrëmbente titullin Wilder

Pandemia e koronavirusit ka bllokuar totalisht aktivitet sportive në Kosovë. Për këtë i zëshëm ka qenë trajneri më i suksesshëm kosovar, Driton Kuka. Kuka ka reaguar sërish nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, ku është shprehur se pas paralajmërimit tël lirimit të

Meçet më të mëdha të boksit mund të jenë një vit larg për shkak të pandemisë, ka shkruar BBC të hënën. Sporti është pezulluar thuajse në gjithë botën, ndërsa mundësia për zhvillimin e meçeve të boksit pa praninë e shikuesve

Lojërat Olimpike “Tokio 2020” do të anulohen tërësisht nëse koronavirusi nuk vihet nën kontroll deri vitin e ardhshëm. Këtë e ka bërë të ditur presidenti i “Tokio 2020”, Yoshiro Mori. Lojërat Olimpike ishte paraparë të mbaheshin këtë verë, por shkaku

WWE ka shpallur ‘Rowdy Roddy Piper si yllin më të madh të të gjitha kohërave në SmackDown. Legjenda e wrestling që ndërroi jetë në vitin 2015 kishte një karrierë të pasur, duke marrë kështu epitetin e më të mirit. WWE

Anderson Silva e ka mposhtur konkurrencën nga Georges St-Pierre dhe Fedor Emelianeko për të marrë epitetin e më të mirit të të gjitha kohërave në MMA. Legjenda braziliane njihet si më i miri i të gjitha kohërave në UFC së

Më 28 prill 1967, kur lufta e Vietnamit ishte në kulmin e saj, kampioni i peshës së rëndë të boksit, Muhammad Ali refuzoi të kryente shërbimin në ushtrinë amerikane. Boksieri i famshëm kërkoi përjashtimin e tij nga radhët e ushtrisë

Lewis van Poetsch e di se rekordi i tij në boks është një nismë e thjeshtë e bisedave. 29-vjeçari i ka zhvilluar 134 meçe të boksit profesionist, prej të cilave i ka humbur 123 sosh. Rekordi i tij mund të

Ka kaluar më shumë se një muaj, kur në Kosovë u pezulluan të gjitha aktivitet sportive dhe kjo gjë ka ndikuar negativisht tek sportistët, të cilët janë duke u munduar ta mbajnë formën e tyre me ushtrime në kushte shtëpie.