Archive

Nga 14 deri më 24 mars në Londër do të zhvillohet turneu kualifikues për Lojërat Olimpike, kurse nga dje në Londër për tu mbijetuar ka udhëtuar edhe reprezentacioni i Maqedonisë veriore me dy boksierët e tyre, Jasin Lama dhe Goce

Gjatë fundjavës në Kroaci u zhvillua kampionati i Kroacisë në kikboks WAKO, ku serish kampion është shpall shqiptari Muhamed Deskaj (67kg) me cka edhe ka siguruar vizën për tu paraqit në kampionatin evropian që do zhvillohet në tetor në Antalia

Gjatë fundjavës në Leverkuzen të Gjermanisë u zhvillua një aktivitet i madh i sporteve luftarake, ku pas dy viteve në mënyre emocionale u paraqit në ring edhe kampioni Driton Beqiri, i cili përfundoi përballjen me vendasin me barazim. Duhet cekur

Boksieri  i mirënjohur shqiptar, Sherif Morina, ka bërë zyrtare kundërshtarin e tij që do të boksoj më 28 mars në Velbert, Nordrhein-Westfalen, Gjermani. Kundërshtar i tij do jetë hungarezi, Ozkar Fiko i cili ka zhvilluar deri tani 61 ndeshje ku

Dardan Avdylaj ka arritur fitoren e tretë në boksin profesionist kurse kësaj radhe viktime e kosovarit ka qen Jiri Zvacina nga çekia të cilin e mposhti me pikë. Ky duel ishte shumë interesant pasi Avdylaj gjatë gjithë kohës ka qen

Dardan Avdylaj, boksieri me preardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Austri, të shtunën do të zhvilloj ndeshjen e tij të tretë në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij do të jetë çeki, Jiri Svacina. Për këtë përballje

Boksieri i famshëm amerikan Floyd Mayweather Jr. ka bërë të qartë se do të rikthehet në ring të boksit për t’u ndeshur me dy yjet e UFC-së, Kabib Nurmagomedov e Conor McGregor. Ai kërkon 600 milionë dollarë (rreth 540 milionë

Tyson Fury aktualisht është emri kryesor në kategorinë e rëndë të boksit profesionist. Fury ka marrë famën pas fitores impresive ndaj Deontay Wilderit, javë më parë. Fury tani e ka në pronësi titullin e kampionit të botës në versionin WBC.

Tre taekwondistët e rinj: Jon Gashi, Elion Agushi dhe Arnis Agushi, kanë fituar medalje në garën “German Open 2020 G2-E2”, të mbajtur në Hamburg të Gjermanisë, grupmosha kadet dhe juniorë. Gara është në kalendarin e Federatës Botërore të Taekwondosë, ndërsa

Në të katër anët është një shkëlqim brenda Komitetit Olimpik të Kosovës! Kurrë më i pashëm nuk ka qenë Komuniteti Olimpik i Kosovës. Kur futesh brenda zyrëve të Komitetit Olimpik të Kosovës, është një aromë sportive, është një pamje e