Archive

Edmond Zefi një djalosh i talentuar me një kualitet të posaçëm më 29.2.2020 në Glattbrugg të Zvicrës do të zhvilloj ndeshjen e tij të katërt në boksin profesionist, kurse kundërshtar do ta ketë Cedric Kassong, një boksier me përvojë i

John Cena ka konfirmuar se do të rikthehet në WrestleMania 36. 16 herë kampioni i botës në WWE është njëri ndër legjendat më të mëdha në sportin spektakolar, derisa ishte i fokusuar më shumë në Hollywood. Që kur debutoi në

Tyson Fury ka zbuluar se dëshiron t’i zhvillojë edhe tri përballje para se t’i jap fund karrierës së tij në boks. Gypsy Kings do të ripërballet me Deontay Wilder për titullin në WBC që është në pronësi të këtij të

Pat Sabatini ka shokuar të gjithë me mosdorëzimin e tij në përballjen në Fury Fighting Championship në MMA edhe pse e kishte dorën e thyer. Sabatini ishte duke e mbrojtur titullin e tij në peshat e lehta kundër James Gonzalez,

Rreth 1 vit e gjysëm më parë, McGregor u ndesh me Khabib Nurmagomedov ku triumfoi boksieri nga Degestani. Së fundmi, presidenti i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur se Conor McGregori pas triumfit të furishëm në rikthimin e tij ndaj Donald Cerrone.

Boksierët Jasin Lama dhe Goce Janevski nga Ohri do ta përfaqësojnë Maqedoninë e Veriut  në dy turnet kualifikues për lojërat olimpike në Paris dhe Londër, ashtu ka vendosur Këshilli drejtues pranë Federatës së boksit të Maqedonisë. Përndryshe përgatitjet për këto