Archive

Talenti shqiptar, Durim Beqiri, edhe një herë ka dëshmuar se ka kualitete të larta duke triumfuar kështu edhe në turneun e fuqishëm që u zhvillua në fundjavë në Duisburg të Gjermanisë. Ai deri tek medalja e arrtë erdhi pasi shënoi

Deontay Wilder pret që më 22 shkurt të nokautojë Tyson Furyn në rimeçin që zhvillohet në Las Vegas për ta mbrojtur kështu titullin WBC. Boksieri amerikan ka thënë se ai do të realizojë nokautin e tij të 42-të në karrierë

Wilder, i cili aktualisht mban rripin e kampionit të WBC, kohë më parë kishte thënë se do ta nokautonte pa problem Mike Tsyonin. Këtyre deklaratave të Wilder u është përgjigjur ish kampioni, duke befasuar paksa me fjalët që zgjodhi. “Nuk

Më 29 shkurt në “Villa Miami Glattbrugg” të Cyrihut do të zhvillohet edhe një spektakël i boksit profesionist ku do paraqiten edhe dy boksier shqiptar, Seid Xhemaili i cili do boksoj ndaj boksierit nga Ukraina, Ivan Lysytsia dhe Edmond Zefi

Boksieri i “ArenaRing Management Promotion”, Arben Shemallari ka filluar sezonin e ri me një fitore shumë të rëndësishme ndaj boksierit bullgar, Samuil Dimitrov. Dhe kështu ai ka shënuar një rekord pozitiv prej 7 fitoreve në boksin profesionist duke mos pësuar

Menaxheri i Khabib Nurmagomedov, Ali Abdelaziz, e ka hedhur poshtë mundësinë e rimeçit me Conor McGregor, duke thënë se vendi i vetëm ku mund të ndodhë dueli është në rrugë. Dy yjet e UFC-së e kanë shtuar dozën e rivalitetit

Ilir Latifi ka reaguar në rrjetet sociale, pas asaj humbjeje të dhimbshme ndaj Derrick Lewis, me vendim të gjyqtarëve. Luftëtari shqiptar i MMA e ka nisur me humbje aventurën në peshat e rënda të UFC-së. Në garën e parë të

Pacquiao firmos

Boksieri filipinas Manny Pacquiao ka firmosur sot për kompaninë e menaxhimit Paradigim Sports Management, e njëjta kompani që menaxhon edhe kampionin e arteve marciale mikse Conor McGregor. Ky lajm paralajmëron një përballje në të ardhmen mes dy sportistëve kampionë në

Kampioni i Evropës në WAKO, Muhamet Deskaj, pas 8 muajve larg nga ringu i është kthyer sportit aktiv edhe atë me sukses të plotë duke triumfuar në WAKO Europian Kup që u zhvillua në fundjavë në Karlovac të Kroacisë. Ai

Vetëm edhe 12 ditë kanë mbetur nga spektakli i parë i MMA-së që zhvillohet në Kosovë e që të njëjtën e organizon FAMMK (Federata e Arteve Mikse Marciale e Kosovës) në krye me presidentin  Besart Berisha. Sipas tij ky aktivitet