Archive

Më 29 shkurt në “Villa Miami Glattbrugg” të Cyrihut do të zhvillohet edhe një spektakël i boksit profesionist ku do paraqitet edhe boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Çeki, Edmond Zefi i cili do ti

  Boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Gjermani, Sherif Morina, më 28 mars do të kthehet në ring, 3 muaj pasi ai e fitoi titullin botëror  “Global Boxing Council World” kur e kishte mposhtur Habibu

Këtë vikend me datën 23 shkurt, Federata e Arteve Mikse Marciale e Kosovës (FAMMK), organizon turneun e parë ndërkombetarë Kosova Fighting Series (KFS), turne ky i domosdoshëm tani kur Kosova është në prag të pranimit nga Federata ‘International Mixed Martial

Një goditje e fuqishme më bërryl e So Sovanrathana hodhi KO Neymar Paeminburee në një ndeshje Muay Thai të zhvilluar në Bangkok (Tajlandë). Gjyqtari Sittachi Ineiad, i cili e kuptoi shumë shpejt se Neymar (mbante emrin e sulmuesit të famshëm

Talenti shqiptar, Durim Beqiri, edhe një herë ka dëshmuar se ka kualitete të larta duke triumfuar kështu edhe në turneun e fuqishëm që u zhvillua në fundjavë në Duisburg të Gjermanisë. Ai deri tek medalja e arrtë erdhi pasi shënoi

Deontay Wilder pret që më 22 shkurt të nokautojë Tyson Furyn në rimeçin që zhvillohet në Las Vegas për ta mbrojtur kështu titullin WBC. Boksieri amerikan ka thënë se ai do të realizojë nokautin e tij të 42-të në karrierë

Wilder, i cili aktualisht mban rripin e kampionit të WBC, kohë më parë kishte thënë se do ta nokautonte pa problem Mike Tsyonin. Këtyre deklaratave të Wilder u është përgjigjur ish kampioni, duke befasuar paksa me fjalët që zgjodhi. “Nuk

Më 29 shkurt në “Villa Miami Glattbrugg” të Cyrihut do të zhvillohet edhe një spektakël i boksit profesionist ku do paraqiten edhe dy boksier shqiptar, Seid Xhemaili i cili do boksoj ndaj boksierit nga Ukraina, Ivan Lysytsia dhe Edmond Zefi

Boksieri i “ArenaRing Management Promotion”, Arben Shemallari ka filluar sezonin e ri me një fitore shumë të rëndësishme ndaj boksierit bullgar, Samuil Dimitrov. Dhe kështu ai ka shënuar një rekord pozitiv prej 7 fitoreve në boksin profesionist duke mos pësuar

Menaxheri i Khabib Nurmagomedov, Ali Abdelaziz, e ka hedhur poshtë mundësinë e rimeçit me Conor McGregor, duke thënë se vendi i vetëm ku mund të ndodhë dueli është në rrugë. Dy yjet e UFC-së e kanë shtuar dozën e rivalitetit