Archive

Vetëm edhe tre ditë na ndajnë deri tek ndeshja historike në Muay Thai, ku kampioni Ervis Bici do të ndeshet për titullin evropian ËBC në Triesta të Italisë. Kundërshtari siç kemi njoftuar edhe më parë do jetë irlandezi, Chris Meluhuish

Kanë filluar të dalin pamjet e parë se si duket arena ku do të ripërballen Anthony Joshua dhe Andy Ruiz. Boksieri britanik do ta sfidojë kampionin në fuqi që në qershor të këtij viti i mori tre brezat, WBA, WBO

Eddie Hearn i është përgjigjur thashethemeve se Anthony Joshua është lënduar në sparring. Promoteri i boksierit britanik ka zbuluar se nuk ka asgjë serioze dhe ai është i gatshëm që të boksoj. Ish-kampioni i peshave të rënda do të ripërballet

Kosova do ta ketë një japonez të natyralizuar në sportin më të suksesshëm në vendin tonë, xhudo. Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i mirënjohur, Driton Kuka. Sipas tij, xhudisti japonez i është bashkuar ekipit në përgatitje, i cili

Boksieri meksikan Andy Ruiz Jr më 7 dhjetor do të mbrojë titujt kampionë bote në peshën e rëndë, në një duel të dytë me britanikun Anthony Joshua.Tituj që i fitoi më 1 qershor, në përballjen e parë që dy boksierët