Archive

Anthony Joshua është urdhëruar zyrtarisht nga Organizata Botërore e Boksit (WBO) që ta mbrojë titullin në këtë divizion kundër sfiduesit të radhës Oleksandr Usyk. Boksieri britanik fitoi fundjavën e shkuar meçin ndaj Andy Ruiz Jr me vendim unanim 118-110, 118-110,

Mike Tyson është përgjigjur në mënyrë brilante kur u pyet nëse do të fitonte në meçin me Muhammad Ali. Nuk ka dyshim se Mike Tyson është një prej boksierëve më të frikshëm të të gjitha kohëve.  Sidoqoftë, “njeriu më i

Akil Gjakova ishte në rrugë të mirë për të fituar medaljen e bronztë në Masters Qingdaos së Kinës, megjithatë ai nuk do të jetë në gjendje të luftojë pasi ka pësuar një lëndim. Ai në luftë kundër kampionit botëror, Hashimoto

Nesër dhe pasnesër në Shkup do të zhvillohet kampionati i shteteve ballkanike për kadetë, junior dhe U-21, si dhe “Trofeu Maqedoni”  ku do të marrin pjesë karateistë që kanë arritur rezultate pozitive në kampionatin e Maqedonisë. Pjesë e kësaj gare

Gjatë fundjavës në Austri u zhvillua nja galla mbrëmje  e boksit profesionist ku u paraqiten edhe dy boksier kosovar, Bernardin Jakaj dhe Dardan Avdylaj ku që të dy arritën fitore me ndërprerje. Jakaj u ndesh ndaj një kundërshtari mjaft të

  Më 21 dhjetor në Rastatt të Gjermanisë do të zhvillohet një galla mbrëmje e madhe e boksit profesionist ku do të paraqiten edhe tre boksier shqiptar Muhamet Hajdaraj, Ilir Zeneli dhe Kamer Maloku. Ky i fundit do të ndeshet

Maqedonia e Veriut në kampionatin ballkanik në boks që do të nis sot në Antalia dhe mbyllet më 15 dhjetor do të merr pjesë me 3 boksierë. Në ring do të ngjiten Jasin Lama (63 kg.), Arsim Etemi (81kg.) dhe

Kampioni i unifikuar i botës në kategorinë e rëndë, Anthony Joshua, ka zbuluar se problemet shëndetësore kishin bërë që ai të ndihej i lodhur dhe i dërrmuar para humbjes kundër Andy Ruizit në qershor të këtij viti. Gjashtë muaj më

Deontay Wilder i ka mposhtur në renditje Tyson Furyn dhe Anthony Joshuan, për të qëndrua në kryer të renditjes për boksierët e peshave të rënda. Boksieri 34-vjeçar që është kampion në WBC, e ka mbrojtur titullin për herë të dhjetë,

Anthony Joshua ka zbuluar se nga cilët boksierë ka mësuar që të jetë ai që është sot. Boksieri britanik e mposhti Andy Ruizin në fundjavën që shkoi, për t’i rrikthyer titujt WBA, WBO, IBF dhe IBO të cilët i kishte