Archive

  Ilir Zeneli, boksieri i talentuar i “ArenaRing BoxPromotion” gjatë fundjavës në Rastatt të Gjermanisë do të zhvilloj ndeshjen e tij të dytë në boksin profesionist kurse kundërshtar i tij  do jetë Zdenek Hrstka nga Çekia. “Edhe për këtë përballje

Anthony Joshua u rikthyer si një nga faktorët kryesor të boksin britanik, pasi i riktheu titujt e tij në peshën e rëndë me një fitore ndaj Andy Ruiz Jr. Fitorja i ka dhënë AJ më shumë tifozë, ka heshtur kritikët

Rikthimi i Conor McGregor në kafaz ka bërë që edhe çmimet e biletave për eventin UFC-246, që zhvillohet më 18 janar në Las Vegas, të jenë më të kripura. Sipas mediave amerikane, një biletë në zonën afër kafazit do të

Distria Krasniqi javën që shkoi bëri që flamuri i Kosovës edhe njëherë të valvitet lartë në xhudo, kësaj here në Kinë. Xhudistja e Kosovës arriti të fitonte medaljen e artë në Mastersin e xhudos në Qingdao të Kinës, për të

Anthony Joshua e ka mbështetur vendimin e Tyson Fury për ta zëvendësuar trajnerin e vet, duke thënë se rivali i tij duhet patjetër t’i besojë instinktit të vet. Joshua mbeti i përkushtuar me besimin për të vazhduar me trajnerin Rob

Promotori i njohur i boksit Eddie Hearn, njëkohësisht edhe menaxheri i kampionit të botës në peshën e rëndë Anthony Joshua, ka thënë se derbi britanik mes Joshua dhe Tyson Fury do të zhvillohet vitin tjetër. Ky duel do të zhvillohet

Më datë 14-15 dhjetor 2019 në Shkup u zhvillua turneu Ballkanik në Karate “Balkan Countries Karate Championship” për kadet, junior dhe U21. Në kuadër të përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, morën pjesë edhe tre sportistët e Klubit të Karatesë “Drini”

Sajra Morina po vazhdon me sukseset e saja ndërkombëtare, duke arritur kështu edhe një rezultat të shkëlqyer në fundjave në turneun ballkanik që u zhvillua në Shkup duke fituar medaljen e artë. Morina deri te ky sukses erdhi me shumë

Reprezentuesi i Maqedonisë dhe anëtari i KK “Makpetroll” nga Shkupi, Abdurahim Idrizi është shpallur kampion në turneun ballkanik për kadet, junior dhe U21, që u zhvillua gjate fundjaves në Shkup. Ai kampion u bë, pas katër luftërave të shkēlqyeshme. Ai

Gjatë fundjavës në Shkup u zhvillua turneu Ballkanik i karatesë për kadet, Junior dhe U21, ku morën pjesë mbi 300 garues. Në këtë aktivitet të fuqishëm ka shkëlqyer karateistja e KK Kushtrimit, Rudina Aliu (kadete, -54kg) e cila fitoi medaljen