Archive

Arben Shemallari boksieri i “ArenaRing Managament Promotion” do ta nis vitin 2020 me një super ndeshje ndaj një boksieri mjaft të fuqishëm dhe kualitativ i cili vjen nga Bullgaria, Daniel Rashdan, ka njoftuar menaxheri i tij, Avdyl Salihu. I cili

Në një intervistë për “Sky Sports”, kur u pyet se edhe sa meçe do t’i zhvillojë para se të pensionohet, 30-vjeçari tha: “14, 15”. Anthony Joshua ka thënë se, ai do t’i zhvillojë edhe 15 meçe të tjera para se

Donald Cowboy Cerrones i kanë thënë shumë gjëra në karrierën e tij, por asnjëherë nuk është cilësuar një hileqar apo një person i korruptuar. Në prag të ndeshjes së tij ndaj Conor McGregor në UFC 246 që do të zhvillohet

Anthony Joshua ishte i bindur se do ta fitonte revanshin me Andy Ruiz, duel që u zhvillua më 7 dhjetor në Abu Dhabi. Në një deklaratë për “Sky Sports”, boksieri britanik, 23 fitore e 1 humbje në karrierë, u shpreh

Bokseri shqiptar nga Maqedonia e Veriut, tetovari Arlind Sulejmani më 28 dhjetor do të ngjitet në ring në luftën e tij të 17-të në boksin profesional. Kundërshtari i tij në ringun e Banja Lukës në Bosnjë-Hercegovinë do të jetë ukrainasi Valentyn Kuts. “Lufta e radhës është e vlefshme per pike, dhe ngritje

Është konfirmuar tashmë se Conor McGregor do të përballet me Donald Cerronen në kuadër të UFC 246. Përballja në mes të dy boksierëve që janë pjesë e arteve marciale do të zhvillohet më 18 janar në Las Vegas. Irlandezi nuk

Xhudoja është sporti që vazhdimisht e bën krenarë popullin shqiptar. Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi (-52 kg), Nora Gjakova (-57 kg), Distria Krasniqi (-48 kg), Akil Gjakova (-73 kg), Loriana Kuka (-78 kg), emra të frikshëm në çdo garë ndërkombëtare, për

Qyteti i Shkupit organizoi ceremoninë tradicionale për zgjedhjen e sportistëve më të mirë të vitit. Laureat i këtij viti u zgjodh hendbollisti i Vardarit Stojançe Stoilov i cili këtë vit triumfoi m Vardarin në Ligën e Kampionëve evropian në hendboll.

Tommy Fury e ka rrahur Przemyslaë Binienda për vetëm 62 sekonda në një mec të kategorisë lehtësisht të rëndë në Londër. 20-vjeçari – i cili është vëllai i ish-kampionit të botës në kategorinë e rëndë, Tyson – nuk kishte bërë

Avdyl Salihu është shpallur Menaxher dhe Matchmaker i vitit 2019 nga Federata Profesionale e boksit të Maqedonisë “Pro Boxing Macedonia”. Deri tek ky sukses, Salihu ka arritur me plot meritë, pasi me boksierët e tij si dhe me ndërmjetësimet që