Archive

Të shtunën në Offenbach të Gjermanisë do të zhvillohet një spektakël i madh i boksit profesionist ku në ring do të ngjiten edhe katër shqiptar: Kamer Maloku, Avni Selimi dhe vëllezërit Amarildo e Roberto Bakaj, kurse promotor i gallës do

  Boksieri kosovar që jeton dhe vepron në Gjermani, Kamer Maloku, të shtunën do të zhvilloj ndeshjen e tij të 13 në boksin profesionist, kurse kundërshtari kësaj radhe do të vjen nga Bullgaria. Maloku për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”

Maqedonia e Veriut në turneun ndërkombëtar “Dorëza e artë”, që do të mbahet në Pancevë të Serbisë do të merë pjesë me dy boksierë shqiptar Arsim Etemi dhe Jasin Lama fituesi I fundit të “Gongut të artë”.  Ky i fundit

Mahmoud Hassan i njohur ndryshe si ‘Hulku egjiptian ka përfunduar në dysheme vetëm pas tetë sekondash. Egjiptiani ishte duke u përballur kundër Chi Lewis-Parryt, por vetëm një goditje i mjaftoi që të përfundonte meçi. Anglezi nuk e fali ‘Hulkun egjiptian’

Andy Ruiz Jr ka treguar se po shfrytëzon partnerë të ndryshëm sparingu, në rast se Anthony Joshua përpiqet ta ndërrojë stilin në rimeçin e muajit të ardhshëm. Më 7 dhjetor, dy boksierët do të ndeshen përsëri, ndërsa ylli britanik do

Deontay Wilder e ka përshkruar veten si boksierin më goditjen më të fuqishme në histori të sportit, pas triumfit me nokaut kundër Luis Ortiz në meçin për titullin e kampionit të botës në kategorinë e rëndë në WBC, të dielën

  Ilir Zeneli, boksieri i “ArenaRing BoxPromotion” ka debutuar në mënyrën më të mirë në boksin Profesionist duke fituar me ndërprerje në raundin e dytë ndaj serbit, Vanja Dumitrov. Kosovari qysh nga fillimi ka qen ai i cili mbajt tempin

Ditën e diel (24.11.2019) në kryqytetin Shqiptar Tiranë, u zhvillua edicioni i 20 Mbarëkombëtar në karate, për nder të festës së Flamurit, nën organizimi e Federatës Shqiptare të Karatesë, ku morën pjesë Shqipëria, Kosova, Unioni i Karatesë Shqiptare në Maqedonin

Ndonjëherë, për shkak të trajnimit të përditshëm, miqësia është keqkuptuar, është keqinterpretuar besimi ose thjesht janë injoruar rregullat e dojo-së. Reigisaho, ose rregulla e sjelljes në dojo, shpeshherë anashkalohet, keqkuptohet dhe përdoret me të keq. Shembuj të qartë të kësaj

  Bleon Hoxha, djaloshi i talentuar me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Itali dhe është pjesë e BlackEagleGYM me trajnerin e njohur shqiptar Ermirian Bici ka paralajmëruar ndeshjen e tij të ardhshme në Muay Thai. Kështu