Archive

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, sot në zyrat e tij ka prit boksierët e klubit të Çairit që arritën suksese në kampionatin individual të boksit si dhe atë ekipor ku edhe sivjet u shpallën kampion të vendit. “Në

Kikboksieri i mirënjohur shqiptar, Dardan Avdylaj ka debutuar në mënyrën më të mirë në boksin profesionist edhe atë duke e mposht me nakaut maqedonasin e natrolizuar në serb Ivan Vuçiç edhe atë në raundin e parë. Ishte ky një duel

Karatesistët e Maqedonisë së Veriut dje (e hënë) kanë mbërritur në Santiago të Kilit, ku do të marrin pjesë në kampionatin Botëror të karatesë për kadetë, juniorë dhe U-21, i cili do të zhvilohet nga 23-27 tetor 2019. Ekspedita e

Një bodybuilder rus i njohur ndryshe me nofkën si ‘Popeye’ u detyrua të dorëzojë meçin pas vetëm tre minutash në MMA. Kirill Tereshin i ka zhvilluar krahët si personazhi i filmave të animuar ‘Popeye’ me vajin e njohur synthol, që

Bordi iniciues i marrëdhënieve nismëtare të Komitetit Olimpik të Maqedonisë, i përbërë nga federata kombëtare sportive që përfaqësojnë sporte olimpike, mbajti një konferencë për shtyp me iniciativën e IOC. Në emër të 26 federatave olimpike të sporteve dhe shumë sportistëve

Të dielën, (20 tetor) në Ohër u zhvillua kampionati i 26-të individual shtetëror në boks për fëmijë, kadet, junior dhe senior. Jasin Lama, boksieri i KB “Çair” sërish është shpallur kampion vendor në konkurrencën e seniorëve. Ai në kategorinë 60

Boksieri me prejardhje nga Batusha e Gjakovës por që jeton dhe vepron në rrethin të Hamburgut, Edi Kadrija, ka arritur fitoren e tij të 13-të në boksin profesionist, kurse viktimë e tij kësaj radhe ka qen hungarezi Istvan Zeller që

Eddie Hearn ka thënë se Tyson Fury po largohet dalëngadalë nga boksi për t’u fokusuar më shumë në WWE. Ish-kampioni i botës në peshat e rënda ka vendosur që të futet në sportin e arteve marciale, derisa do të debutojë

McGregor nuk është akuzuar formalisht, apo të jetë pyetur nga autoritetet irlanzede për incidentin. Me anë të një emaili drejtuar New York Times, publicisti i tij ka mohuar kategorikisht akuzat. Për të dytën herë këtë vit, ylli i UFC Conor

Shqiptarët njihen për përfomancat e mira në sportet luftarake. I jashtëzakonshëm është treguar edhe djaloshi nga Lubizhda e Hasit, Enis Muqaj që në debutimin si profesionist në MMA.  Mbrëmjen e kaluar, 18 vjeçari ka mposhtur në “shtëpinë e tij” serbin,