Archive

  Shendrit Hotnjani sportisti luftarak me prejardhje nga Bujanovci por që jeton dhe vepron në Munih   të Gjermanisë më 28 shtator do të debutoj në  sportin e MMA-së kurse kundërshtar i tij do jetë gjermani, Nickel, i cili para disa

Gjatë fundjavës në Shkup u zhvillua kampionati zgjedhor në karate, ku ky aktivitet kishte karakter përzgjedhës për kampionatin botëror në karate, i cili mbahet në fund të muajit Tetor, në Chile. Kështu vizën për këtë eveniment botëror e nxori edhe

Ditën e shtunë (31.08.2019) në Shkup, u zhvillua kampionati zgjedhor në karate. Ky aktivitet kishte karakter përzgjedhës për kampionatin botëror në karate, i cili mbahet në fund të muajit Tetor, në Chile. Klubi i Karatesë “Drini” u përfaqësua me katër

Meçi për titullin e botës në kategorinë e lehtë në versionin WBC ndërmjet mbajtësit të titullit Charlie Edwards dhe sfiduesit Julio Cesar Martinez, përfundoi me anulim – no contest, për shkak të një goditjeje kundërthënëse, që i dha fund duelit.

Boksieri shqiptar me prejardhje nga Mitrovica, Adrian Maliqi Raatz që bënë gara në kategorinë e gjysëm të mesme në boksin profesionist, duelin e radhës do ta ketë kundër gjermanit Lary Burry. Ky duel do të zhvillohet në kuadër natës së

Khabib Nurmagomedov i ka thënë Conor McGgregorit se duhet t’i fitojë dhjetë përballje radhazi në mënyrë që ta fitojë rimeçin ndaj tij. Dyshja janë përballur në tetor të vitit të kaluar, derisa boksieri rus e kishte fituar takimin pasi irlandezi

Tyson Fury do të përballet me Otto Wallin në muajin shtator, derisa ka thënë se dëshiron të përballet me një kundërshtar të vështirë. Boksier britaqnik ishte kritikuar se përse ishte përballur me Tom Schwarzin që e nokautoi në raundin e