Archive

Joshua ka dhënë një premtim të madh para duelit të ardhshëm, kundër Andy Ruiz JR. Anthony Joshua ka thënë se do t’i rikthejë titujt e kampionit dhe ka thënë se ai nuk do të ndalet asnjëherë. AJ kishte pësuar humbje

Tani më është zhvilluar matja zyrtare në Gjermani ku nesër do të zhvillohet eventi i madh i kikboksit “Enfuzion” e ku pjesë e saj do jetë edhe kosovari që jeton dhe vepron në Zvicër, Shkodran Veseli. Veseli si anëtar i

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr do të ndeshjen edhe një herë, kësaj radhe në Arabinë Saudite me 7 dhjetor. Është mbajtur edhe konferenca e parë mes dy boksierëve. Anthony Joshua ishte duke e shijuar mundësinë për hakmarrje ndaj Andy

Gjemajl Ademi një djalosh që me prejardhje është nga Ferizaj por që jeton dhe ushtron në Belgjikë ka shënuar 10 vjet që ushtron sportin e karatesë në këtë vend dhe për këtë kohë sa ka ushtruar është shprehur shumë i

Na ndajnë edhe 9-të ditë nga eventi i madh i boksit profesionist që do të zhvillohet në “Grand Casino” në Bazel të Zvicrës e ku luftë kryesore do të jetë përballja mes Faton Vukshinaj dhe argjentinasit, Mateo Damian Vero. Përballje

Të shtunën kosovari Dardan Zenunaj ka arrit fitoren e 17-të në boksin profesionistë duke e mposhtur vendasin me KO në raundin e dytë. Mirëpo ajo që ka qen interesante është rrëfimi që e ka bërë ai për mediet meksikane ku

Njëri prej Kikboksierëve më të mirë shqiptar të të gjitha kohërave, Muharrem Hasani, i cili ka edhe shkollën e tij në Volketswil – “Muki Gym” ka qen i pafat javën e kaluar pasi në stërvitje është lënduar në këmbë dhe

Kosovarët kanë udhëtuar për Tokio te Japonisë, Karate1 Premier League – Tokyo 2019, garë shumë te rëndësishme për arritjen e normës olimpike, ku Kosova do të jetë në mesin 79 të botes shteteve me 649 garues . Ekspedita e kosovarëve

Pasi të mund Khabib, nuk do të ketë më asnjë dyshim: Unë do të jem luftëtari më I madh I të gjitha kohërave në peshën e lehtë”. Ka qenë kjo deklarata e dhënë nga Dustin Poirier, pak orë pasi ka

Cristiane “Cris Cyborg” Justino ka firmosur kontratën më fitimprurëse të historisë së femrave në MMA, këtë e ka lajmëruar vetë presidenti i Bellator, Scott Coker. Cyborg kishte që prej vitit 2016 me UFC. Ajo pësoi humbjen e dytë në karrierë