Archive

Tyson Fury kthehet në ring për të vazhduar rrugëtimin e tij dhe qëndrimin në formë drejt meçit të radhës për titullin e botës në WBC, kundër Deontay Wilder. Ish-kampioni i peshave të rënda në kategoritë WBA, IBF dhe WBO në

Ministri në detyrë i Sportit dhe kandidati për deputetë nga PDK-ja, Kujtim Gashi, ka akuzuar Komunën e Pejës që udhëhiqet nga LDK-ja se nuk ka ndarë parcelën për sallën e xhudos. Gashi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV

  Arben Shemallari (ArenaRing BoxPromotion)” ka zyrtarizuar ndeshjen e tij të katërt në boksin profesionist, kurse kundërshtar i tij i ardhshëm do të jetë boshnjaku Adnan Hadzihajdic, këtë  e zbulon menaxheri i Arbenit, Avdyl Salihu duke shtuar se pret fitoren

Tony Ferguson pritet të jetë rivali I ardhshëm I kampionit të botës në peshën e lehte, rusit Khabib Nurmagomedov. Në një intervistë të dhënë për ESPN, sportisti amerikan u shpreh se ka ndjekur duelin mes Khabin dhe Dustit Poirier në

Boksieri shqiptar me prejardhje nga Mitrovica Adrian Maliqi Raatz që bënë gara në kategorinë e gjysmë të mesme në boksin profesionist, ka mundur me ndërprerje në raundin  e katërtë boksierin gjerman Lary Burry. Ky duel është zhvilluar në kuadër natës së

Anthony Joshua ka nxitur kritika të shumta pas komenteve të tij në lidhje me të drejtat njerëzore ne Arabinë Saudite, në veçanti lidhur me qasjen ndaj homoseksualëve. Ish-kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda në dhjetor do të

Dustin Poirier ishte tejet i zhgënjyer pas humbjes së të shtunës nga Khabib Nurmagomedov, megjithëse tregoi shumë cilësi pozitive në duelin në kuadër të ‘UFC 242’. Amerikani ishte kampion i përkohshëm në kategorinë e peshave të lehta në UFC, pasi

Nuk ka dyshim se tifozët e arteve të përziera marciale do ta dëshironin një rimeç ndërmjet Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, ndërsa i të njëjtit mendim është edhe presidenti i UFC-së, Dana White. Dueli ndërmjet tyre do të sillte shumë

  Faton Salihu një emër i respektuar i boksit shqiptar i cili ishte edhe ish kampion evropian është pritur nga zëvendës drejtori i Agjencionit për Rini dhe Sport, Izmit Nura ku kanë biseduar rreth boksit në Maqedoni dhe zhvillimit të

Musli Zymberi, kryetar i Shoqatës së Trajnerëve të Boksit të Kosovës, si gjithmonë është zë kritik dhe kërkon që boksi të avancohet sa më lartë. “Federata, a është e interesuar për medalje apo është kundër? Më tutje do ta sqaroj