Archive

Ministri në detyrë, i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në takim fituesit e medaljeve të Taekwandos, në kampionatin ballkanik “Samokov” 2019.Kombëtarja e Kosovës në Taekwondo me grupmosha të ndryshme është kthyer me 9 medalje nga Kampionati Ballkanik,

John Fury, babai i boksierit britanik Tyson Fury, nuk ka mbetur aspak i kënaqur nga paraqitja në ring e djalit të tij në duelin e fundit. Në Las Vegas, Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë, mundi me vendim unanim

Irani është pezulluar nga gara ndërkombëare në xhudo për shkak të bojkotimit të atletëve izraelitë. Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka thënë më 18 shtator se Irani është pezulluar nga gara për shkak të diskriminimit të atletëve izraelitë dhe shkeljeve tjera

  Djaloshi shqiptar që po paraqitet rregullisht edhe në “Enfusion”, Fatmir Gordi, ndeshjen e radhës do ta ketë më 26 tetor në Itali, kurse kundërshtar I tij do jetë italiani, Christian Guiderdone, I cili njihet si një djalosh shumë I

Boksieri britani, Tyson Fury mposhti Otto Wallin në duelin e zhvilluar më 15 shtaro në Las Vegas, duke qëndrua i pamposhtur në karrierën e tij. Gjithsesi, ky sukses i ka kushtuar shumë 31 vjecarit, ose më saktë 47 të qepura.

Khabib mban fjalën. Sportisti rus, kampion I botës në artet marciale mikes në peshën e lehtë, i ka dhuruar fondacionit të Dustin Poirier 100 mije dollar. Kjo është shuma e përfituar nga rusi nga shitja në ankand e bluzës së

Tani, megjithatë, duket se 31-vjeçari po përgatit rikthimin afër shtëpisë së tij. Përmes një cicërime në Twitter, Conor McGregor e ka zbuluar datën se kur do të kthehet në tetëkëndësh. Ish-kampioni i peshave të lehta në UFC nuk e ka

Andy Ruiz e ka filluar një dietë strikte për t’u rikthyer në formë para rimeçit me Anthony Joshuan që zhvillohet më 7 dhjetor. Kampioni i botës në peshat e rënda aktualisht peshon 120 kilogramë para ripërballjes me boksierin britanik, e

Për arsye ende të paqarta, sportisti rus I arteve marciale mikes, Zabit Magomedsharipov, nuk do të duelojë më 18 tetorë në eventin UFC os ESPN 6, që zhvillohet në Boston. Në këtë event, sportiest rus do të përballej me Calvin

Ruiz godet Furyn

Andy Ruiz Jr ka hedhur poshtë pretendimet se Tyson Fury mund ta rrahë atë në të ardhmen, pasi britaniku triumfoi me vështirësi Otto Wallin në Las Vegas. Ruiz, i cili do ta ketë rimeçin me Anthony Joshuan në Arabinë Saudite