Archive

Boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe ushtron në Zvicër, Labinot Xhoxhaj, do të përballet me boksierin serb, Predrag Jevtic më 5.10.2019. Boksieri serb njihet si një djalosh i qëndrueshëm, kurse nga ana tjetër Xhoxhaj njihet si një

Tyson Fury duhet ta shtyjë rimeçin ndaj Deontay Wilder dhe ta lë plagën e tij që të shërohet, ka thënë ish-kampioni i peshave të mesme dhe të lehta në boks, Andre Ward. Boksieri britanik pësoi çarje të madhe në duelin

Ngjarja e rëndë e 21 shtatorit, ku një boksier bullgar me dokumente false të kushëririt të tij, humbi jetën në ring, mori një vëmendje të madhe, teksa ndodhi në Pallatin e Sportit të Shkodrës. Është trajneri i Vllaznisë dhe Kombëtares

Nënkampioni i botës në boks, Mehmet Bogujevci, tregon një detaj shumë interesant të vitit 1991, se kush e kishte udhëzuar për në Shqipëri, pas pavarësimit të sportit të Kosovës nga ai ish jugosllav. “Me ftesë të ndjerit Pavle Tuti, president

Gjate fundjaves ne qytetin e Tetoves u mbajt turneu nderkombetar “Kupa e Art 2019” ku moren pjes afer 400 garues nga shtete te ndryshme.Edhe klubi i karates Kushtrimi mori pjes ne ket turne me 5 garues te cilet ariten te

Klubi i boksit Çair sipas të gjitha gjasave edhe sivjet do të shpallet kampion vetëm edhe 1 xhiro para përfundimit të kampionatit. Stafi i këtij ekipi ka njoftuar se në xhiron e parafundit në Veles, kanë qenë sërish të suksesshëm

Katër ndeshje po aq fitore në boksin profesionist, ku tre prej tyre i ka shënuar sivjet edhe atë prej kur lidhi marrëveshje me menaxherit tani më të njohur shqiptar, Avdyl Salihu. Siç duket ky bashkëpunim i ri ka qen ideale

Presidenti i UFC, Dana White, ka konfirmuar se ka nisur nga puna për të organizuar sfidën e tretë mes dy ikonave të peshës së rëndë, kampionit në fuqi Stipe Miocic dhe ish-kampionit të dyfishtë të botës, Daniel Cormier.

Ministri në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka pritur në takim ish-mundësin Sadik Ferati, fitues i dy medaljeve botërore. Ferati e zuri vendin e parë në stilin e lirë më 1991 në Kampionatin Botëror mbajtur në Kanada

Ylli në rritje i peshave të rënda në boks, Daniel Dubois, ka lëshuar disa mesazhe kërcënuese për Tyson Fury. Pasi ka zbuluar pikat e dobëta të Fury, të paraqitura në meçin e fundit, Dubois ka thënë se do ta ndajë