Archive

Për arsye ende të paqarta, sportisti rus I arteve marciale mikes, Zabit Magomedsharipov, nuk do të duelojë më 18 tetorë në eventin UFC os ESPN 6, që zhvillohet në Boston. Në këtë event, sportiest rus do të përballej me Calvin

Ruiz godet Furyn

Andy Ruiz Jr ka hedhur poshtë pretendimet se Tyson Fury mund ta rrahë atë në të ardhmen, pasi britaniku triumfoi me vështirësi Otto Wallin në Las Vegas. Ruiz, i cili do ta ketë rimeçin me Anthony Joshuan në Arabinë Saudite

Rimeçi i caktuar ndërmjet Tyson Fury dhe Deontay Wilder mund të shtyhet për shkak të lëndimeve që i pësoi britaniku në duelin kundër Otto Wallin – ka thënë promovuesi Frank Warren. 31-vjeçari pësoi një çarje të rëndë mbi syrin e

U cilësua si dueli i shekullit kur u zhvillua në vitin 2015. Floyd Mayweather kishte arritur ta mposht filipinasin Manny Pacquiao me vendim unanim të gjyqtarëve. Dy boksierët fituan jashtëzakonisht shumë nga ajo përballje, por tani është duke u përgatitur

  Shkodran Veseli, njëri prej kikboksierëve më të mirë shqiptar për momentin i është dhënë gjasa që të ndeshet për titull bote “CWS Title Fight”, kurse kundërshtar i tij do të jetë Kevin Hessling një luftëtar i cili paraqitet në

Rinor Berisha, djaloshi me prejardhje nga Peja por që vepron dhe ushtron në Austri më 21 dhjetor 2019 do të ketë ndeshjen e tij më të fuqishme por edhe më të rëndësishme në karrierë pasi ai do të ndeshet për

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka thurur elozhe Khabib Nurmagomedov pasi luftëtari mposhti Dustin Poitier në UFC 242 duke mbrojtur titullin e peshës së lehtë. Putin është takuar me Nurmagomedov dhe babain e tij në Rusi dhe tha se

Trajneri i Tyson Fury ka pranuar se ka hasur në telashe me boksierin e tij, gjatë përgatitjeve për duelin e radhës. Fury do të kthehet në ringun e boksit për duelin e tij me suedezin Otto Wallin, dhe është i

Mëngjesin e të dielës do të zhvillohet në Las Vegas dueli i peshës së rëndë mes ish-kampionit të botës, britanikut Tyson Fury dhe suedezit Otto Wallin. Për promotorin e njohur të boksit, Eddie Hearn, kjo përballje është një dështim. Ai

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë evropiane për juniore, në kampionatin evropian të xhudos. Ky kampionat që po mbahet në Vantaa të Finlandës. Loxha në luftën për të bronztën përmes repesazhit, mposhti rusen Vita Maidanik, kategoria -57 kg.