Archive

Në kampionatin Evropian që po zhvillohet në Hungari (Wako) një kosovar që jeton dhe vepron në Kroaci ka arritur të fitoj medaljen e argjende. Bëhet fjalë për 16 vjeçarin, Ilir Deskaj i cili edhe në finale ishte i shkëlqyeshëm, por

Kikboksieri i “ArenaRing Management Promotion”, Aleksandar Kallashi, ka arritur fitore në eventin humanitar “Lura Fight Night 3” që u zhvillua në fundjavë në Gjirin e Lalzit. Kësaj radhe Kallashi ishte shumë më i fuqishëm se kundërshtari i tij i cili

  Boksieri me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Austri, Bernardin Jakaj, do të ngjitet sërish në ring edhe atë më 21 shtator në Vijen, kurse kundërshtari i tij do jetë serbi me përvojë, Slavoljub Mitic, I

Boksieri me prejardhje nga Kosova por që jeton dhe vepron në Gjermani, Benjamin Gavazi ka arritur fitoren e 9-të në boksin profesionist, kurse viktima e tij e radhës ka qen çeku, Ondrej Budera i cili ka zhvilluar deri tani 23

I nervozuar që ajo e vendosi televizionin nga një dhomë në tjetrën, sportisti iu kërcënua disa herë, derisa nuk hezituan as goditjet e fuqishme, nga një praktikues i fuqishëm i sportit. Nguyen Xuan Vinh është sportisti i arteve marciale, që

Dustin Poiriet ka thënë se do t’i jap fund rekordit të Khabib Nurmagomedov si i pamposhtur dhe do t’i marrë titullin e kampionit të botës në peshat e mesme në UFC. Të dy boksierët do të përballen në kuadër të

Përfaqësuesja e Kosovës në xhudo është duke shkëlqyer në Kampionatin Botëror që po mbahet në Tokio të Japonisë. Pas ditës së tretë, vendi ynë ka arritur të radhitet në top dhjetë vendet më të forta në botë, duke arritur t’i

  Haxhi (Robin) Krasniqi do të ketë mundësinë të fitoj titullin e kampionit evropian (EBU) në peshën të mesme. Boksieri ynë për këtë titull do të përballet me gjermanin Stefan Haertel, e cila përballje do të zhvillohet në fund të

Njëri prej kikboksierëve më të mirë shqiptar, Shkodran Veseli, më 7 shtator do të ngjitët sërish në ring por tani në “Enfuzion” që do të organizohet në Darmstadt, Hessen të Gjermanisë, kurse kundërshtari i tij do jetë edhe një kampion

Mateo Damian Veron quhet kundershtari i ardhshem i Faton Vukshinaj, te cilin e ka angazhuar Team Vukshinaj. Veron 28-24-3 eshte Nr. 3 ne Argjentine dhe ne TOp60-shen, nder me te miret te botes ne kategorine super te mesme. Ndersa me