Archive

Karateistja e talentuar e KK Kastriotit nga Ferizaj, Denisa Shabani dhe anëtare e kombëtares së Kosovës, shprehet krenare që ka fituar medaljen e artë në Kupën Botërore për të rinjtë e të reja, që po mbahet në Umag të Kroacisë.

Klubi i karatesë “Fati” nga Tetova nga datat 4-7 korrik të vitit 2019 do të marrë pjesë në kupën Botës në karate për të rinj, që do të mbahet në qytetin turistik Umag të Kroacisë. Tetoven dhe klubin e karatesë

Boksieri shqiptar i peshave Cruser, Seid Xhemaili, ka caktuar tani më ndeshjen e ardhshme edhe atë në Como të Italisë, kurse kundërshtar do ketë bokiserin e papërshtatshëm që vjen kësaj radhe nga Çekia, Radek Geissmann. Menaxheri i boksierit kosovar, Muharrem

Në Minnesota, është zhvilluar  UFC on ESPN 3, ku mpërballja kryesore ishte ajo e peshës së rëndë mes Francis Ngannou dhe Junior Dos Santos. “Predatori” Ngannou (me nënshtetësi franceze e kamerunase) fitoi me “KO Teknik” në raundin e parë ndaj

Në prag të eventit UFC-239, që zhvillohet këtë fundjavë në Las Veas, ka folur për mediat president ii UFC-së, Dana White. Ai ka kujtuar kohtë e vjetra, duke folur me admirim për një nga ikonat e këtij sporti, Conor McGregor.

Boksieri neo-zelandez Joseph Parker ka fituar me “KO teknik” në raundin e 10-të ndaj patriotit të tij Alex Leapai, duel i vlefshëm për peshën e rëndë dhe zhvilluar në Amerikë. Një triumf që pritej ky i Parker, ish-kampion bote në