Archive

Karateisti më i mirë në Kosovë, Orges Arifi, vendos që mos të garojë për Kosovë, por për një shtet tjetër dhe sipas tij, shumë shpejt do të bëj të ditur edhe emrin e shtetit! “Nuk jam garues i Federatës së

Nuk duhet shumë filozofi, as nuk ka nevojë të analizojmë shumë për situatën që po kalon Kosova. Edhe budallai më i madh e din se ku jemi dhe si jemi! Është dëshpërim i pafund në shtetin e Kosovës! Populli i

Tyson Fury dhe Dereck Chisora duket se janë pajtuar për të kompletuar trilogjinë. Chisora ka thënë se Tyson Fury është pajtuar për një duel me të, pasi kanë biseduar në telefon, raporton ‘The Sun’. ‘The Gypsy King’ zotëron dy fitore

Para një muaji kam reaguar pse Majlinda Kelmendi nuk e ka një shtatore në Prishtinë? Tash e lexova në rrjetin social Facebook trajneri i Majlinda Kelmendit Driton Kuka ka bërë publike se Federata Botërore e Xhudos gjegjësisht Presidenti Vizer ka

Të dielën të gjitha rrugët të dërgojnë drejt Gjirit të Lalzit në Shqipëri ku do të zhvillohet një spektakël i sporteve luftarake në Kickboxing, K1 e Mouy Thai dhe aktiviteti në fjalë quhet “Lura Fight Night” që prezantohet nga strategët

  Të shtunën të gjitha rrugët të qojnë drejt Kërçovës ku do të zhvillohet një eviniment i madh i pari në këtë qytet në sportin e MMA-së.  Do të zhvillohen 10 ndeshje të fuqishme me luftëtar që do të vijnë

Deontay Wilder dhe Luis Ortiz do të organizojnë një rimeç më 9 nëntor. Deri më tani, ka dy vende ku supozohet të organizohet një luftë e dytë mes këtyre dy boksierëve. Në ditët në vijim, ku edhe do të nënshkruhet

Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës – me një koleksion të ri. Është e natyrës së qetë, synon të arrijë në majën e sportit botëror. Është bukuroshja nga Gjilani, Fortesa Orana, anëtare e kombëtares së Kosovës. Tri të veçantat

Tyson Fury i ka përgënjeshtruar pohimet e Dillian Whyte se e ka rrëzuar gjatë stërvitjeve. Në fillim të këtij muaji, 31-vjeçari kishte thënë se e ka rrëzuar disa herë Gypsy Kingun gjatë përgatitjeve për duelet e vitit 2012. “Herën e

Ai mund të njihet si ‘Money’, por menaxheri i Khabib Nurmagomedov, Ali Abdelaziz ka pohuar se Floyd Mayweatherit po i harxhohen paratë dhe është i etur për të luftuar me yllin e pamposhtur të UFC-së. Lufta e Khabib Nurmagomedov me