Archive

  Ka përfunduar me sukses matja zyrtare e luftëtarëve që do të përballen të enjten në sheshin “Iliria” në Tetovë ku do të zhvillohet një galla mbrëmje që është nën kuadër të “Vera e kultures tetovare 2019”. Të sakt në

Floyd Mayweather ka nuk ka interesim për t’u kthyer në boks dhe të përballet me Manny Pacquiao, sipas njeriut më të afërt të tij, Leonard Ellerbe. Boksieri filipinas u bo kampioni më i vjetër në histori në kategorinë e peshave

Evenimenti i parë i MMA-së profesionale që u zhvillua në Kërçovë ka kaluar në mënyrën më të mirë dhe mund të themi lirisht se ka kaluar me sukses provën e parë. U zhvilluan 8 duele profesionale dhe  mjaft interesante ku

Suksesi i të rinjve shqiptar nëpër botë viteve të fundit vetëm po shtohet, ku ndër ta është edhe një i ri nga fshati Ranoc i Komunës së Klinës, Edmond Zefi, i cili tashmë jeton në Çeki. Në këtë vend ai

Boksieri kosovar që jeton dhe vepron në Zvicër, Seid Xhemaili, po shkatërron gjithçka para vetës , duke shënuar kështu edhe fitoren e tetë në boksin profesionist dhe duke mos pasur asnjë humbje. Viktima e tij kësaj radhe ishte boksieri nga

Xhudisti veteran, Anton Cena, aktualisht trajner i klubit ‘Polici’ nga Prishtina dhe ‘Studenti’ nga Vushtrria, ka bërë një mrekulli! Ai me djersën e tij, me punën e pandalshme që ka bërë në vazhdimësi, e ndërtoi palestrën sportive special për xhudo.

Kush do të fitonte një ndeshje fantastike të peshave të rënda midis Mike Tyson dhe Anthony Joshuas? Boksieri amerikan nuk ka mundur të prognozoj një duel të tillë pasi ka simpati për britanikun.   ‘Iron Mike’ apo “Mike i Hekurt”

Dave Allen ka thënë se është i gatshëm të pensionohet nga boksi, pasi ishte dërguar me urgjencë në spital pas humbjes nga David Price të shtunën mbrëma. Boksieri i kategorisë së peshave të rënda ishte nënshtruar nga Price, ndërsa trajneri

Kampionët e peshave të rënda në boks, Deontay Wilder dhe Andy Ruiz Jr, kanë bërë një intervistë të përbashkët gjatë mbrëmjes së duelit ndërmjet Manny Pacquiao dhe Keith Thurman. Amerikani që mban titullin WBC dhe amerikano-meksikani që mban titujt WBA,

Dillian Whyte thotë se ia ka dëshmuar të kundërtën promovuesit të tij, Eddie Hearn, kur e mposhti Oscar Rivasin, për t’u bërë sfidues i obligueshëm për titullin e WBC-së që mbahet nga Deontay Wilder. Boksieri britanik u rrëzua në raundin