Archive

Boksieri shqiptar Ferit Keta fitoi me “KO” në raundin e tretë ndaj rivalit serb Slavoljub Mitic, sfidë e zhvilluar në Maltë. Kjo është fitorja e 13-të me radhë për boksierin 30-vjeçarshqiptar, që nuk ka pësuar ende asnjë humbje në karrierën

Trajneri i Jarrell Miller më në fund ka folur publikisht për ndalesën e boksierit dhe përdorimin e substancave të ndaluara. Boksieri amerikan ishte përgatitur që të përballej më Anthony Joshuan, mirëpo dështoi dy herë në testet anti-doping në shansin për

Kanë ardhur në Kosovë për pushime. Sukseset që kanë arritur me klubin kosovar të Thai Boksit, Santhea –fit që funksionon tash e 11 vite në Bern të Zvicrës, në vitet e fundit kanë qenë të mëdha. Puna që bëhet në

Dana White ka zbuluar se Conor Mcgregor do të rikthehet në UFC 242, derisa irlandezi po e kërkon rimeçin ndaj Khabib Nurmagomedovit. Boksieri 31-vjeçar u mposht nga kampioni rus në vitin e kaluar në kuadër të UFC 229, për të

Më në fund do të zhvillohet përballja në mes të Ilir Latifit dhe Volkan Oezdemir në kuadër të UFC 153. Përballja në mes të dy luftëtarëve të arteve marciale të përziera ishte paraparë që të zhvillohej më 1 qershor, por

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, e tha troç, nuk duhet të shkohet në gara për shëtitje e as për fotografi, siç po ndodhë në EYOF ose Lojërat Evropiane për të rinj. Trajneri më i suksesshëm shqiptar

Ja si vdiq boksieri

Boksieri rus Maxim Dadashev ka vdekur në një spital amerikan pas luftës së tij me Subriel Matias të Purtorikos. Lufta u zhvillua të premten në Maryland. Dadashev ishte 28 vjeç.  Maxim ishte një luftëtar i talentuar. 28-vjeçari pësoi goditje të

Floyd Mayweather ka nuk ka interesim për t’u kthyer në boks dhe të përballet me Manny Pacquiao, sipas njeriut më të afërt të tij, Leonard Ellerbe. Boksieri filipinas u bo kampioni më i vjetër në histori në kategorinë e peshave

Sot garuesit tanë kanë vazhduar të paraqiten në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj. Fituesja e medaljes së bronztë për të rinj, Erza Mumonoviq është paraqitur në kryeqytetin azerbajxhanas të Bakus. Xhudistja jonë nuk e pati ditën, pasi nuk arriti

Driton Kuka ka shprehim zhgënjimin e tij me paraqitjet e lojtarëve të rinj në Lojërat Evropiane në Baku. Trajneri i xhudos ka pohuar se deri më tani sportistët patën performancë të dobët duke përfshirë edhe Erza Muminoviqin, e cila pësoi