Archive

Boksieri i ri nga Kosova, Patriot Behrami ka fituar ndeshjen e radhës dhe ka kaluar në çerekfinale në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019″ Patriot Behrami ka kaluar në çerekfinale të Lojërave Evropiane që po zhvillohen në Minsk të Bjellorusisë. Djaloshi i

Më datën 6 korrik, në Las Vegas, do të zhvillohet eventi UFC-239, me dy duele për tituj. Njëri prej tyre është ai mes kampionit të botës në peshën “light heavyweight” (pesha 84-93kg) Jon Jones dhe sfidantit Thiago Santos. Jon Jones,

Frank Warren, promotori i njohur i boksit, mendoj se Tyson Fury është më i famshëm në Amerikë se Deontay Wilder dhe Anthony Joshua. Debutimi i suksesshëm në Las Vegas, ku mundi me “KO teknik” në raundin e dytë Tom Schwarz

Komuna e Çairit dhe KM “Liria” organizojnë sot pritje madhështore të kampionit еvropian në mundje Besir Alili në оra 18:00 në Sheshin Skenderbeu Të nderuar qytetarë, Komuna e Çairit dhe Klubi i Mundjes “Liria” realizuan sot mbledhje koordinative për organizimin

Artem Lobov ka deklaruar se për të mposhtur Paulie Malignaggi në eventin Bare Knuckle FC6, zhvilluar ditën e diel në Florida, është stërvitur me Conor McGregor. Të gjithë e dinë për miqësinë e fortë që Lobov ka me irlandezin e

Donjeta Sadiku është përshëndetur nga Lojërat Evropiane Minsk 2019, pasi që pësoi nga danezja Ditte Frostholm. Meçi ishte i vlefshëm për rrethin e parë të garave në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Gjyqtarët vendosën që të gjitha raundet ishin në favor

Shpëtim Bajoku pësoi humbje, por tregoi se ka të ardhme. Bajoku u mposht në rrethin e parë të garave të boksit në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë u mund nga izraeliti Ahmad Shtiwi, me rezultat 4:1 pas vendimit të gjyqtarëve.

Bare Knuckle është rrahje brutale, e përgjakshme në formë të boksit pa dorëza. Paulie Malignaggi e Artem Lobov kanë thënë shumëçka për njëri-tjetrin para ndeshjes së pritur gjatë të ndeshjes së tyre në kuadër të Bare Knuckle Fighting Championship 6.

Lojërat Evropiane në Minsk do të vazhdojnë e sot, me Kosovën që ka sytë kah Loriana Kuka. Kuka do të garojë në sportin e xhudos, në kategorinë deri në 78 kilogramë, ku shpresojmë të fitojë medaljen e artë. Garat e

Kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri meksikan Andy Ruiz Jr ka paralajmëruar Anthony Joshua se do të jetë edhe më i përgatitur për revanshin që dy boksierët do të zhvillojnë në fund të këtij viti. Në duelin e