Archive

Kryetari Petre Shilegov dhe nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi, në hapësirat e Qytetit të Shkupit mirëpritën kampionin evropian në luftën për kadetë, Besir Alili. Në këtë takim morën pjesë edhe mundës të tjerë nga vendi ynë, të cilët garuan në

ARS prit djaloshin e artë Besir Alili, Kaevski do të ndajë 1 milion denarë Darko Kaevski, drejtor i Agjencisë për Rini dhe Sport, organizoi pritje për djaloshin e artë, Besir Alili nga europiani në mundje në Faenza të Italisë. Kaevski

E gjithë vëmendja sot është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do të përballet me Lorenzo Sotomayor

Boksieri britanik Amir Khan, ish-kampion bote në peshën “welter” (pesha 63-67kg) do të duelojë më 12 korrik ndaj indianit Neeraj Goyat, sfidë që do të zhvillohet në Arabinë Saudite. Gjithsesi, britaniku po mendon për të ardhmen. Në një deklaratë për

Ish-kampioni i përkohshëm i peshës velter Colby Covington mesa duket është mërzitur duke pritur të ndeshet për titullin e padiskutueshëm kampion dhe do të rikthehet në kafaz në muajin e gushtit. Ai do të ndeshet në evenimentin kryesor të UFC

Përzgjedhësi Driton Kuka së bashku me vëllaun Agron Kuka, kryetar i Federatës së Xhudos së Kosovës, kanë bërë një punë të shkëlqyer dhe sot e tëra bota iu rrinë në këmbë. Kur flitet për xhudo, të gjitha sportet në Kosovë

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë, ukrainasi Wladimir Klitschko, ka rrëfyer sot se ai dhe familja e tij u shpëtuan nga zjarrëfikësit në mes të natës, pasi yahti me të cilën ai po udhëtonte në Spanjë mori flakë. Ish-boksieri

Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova, dje, ka shtuar edhe një medalje  në Lojërat Evropiane.

Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i ndihmoi asaj të bëhet ambasadorja më

Kosova ka fituar deri më tani 3 medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”. Të trija këto medalje janë të fituara në sportin e xhudos nga xhudistet e trajnerit Driton Kuka. Së fundmi ishte Loriana Kuka, ajo e cila fitoi medaljen