Archive

Ish bilderi i mirënjohur i Kosovës, Kamber Demaj, kurrë nuk do të harron 25 qershorin e vitit 1991 kur u largua nga toka Kosovës për shkak të agresionit nga Serbia. “Me 25 qershor 1991, në mëngjesin e hershëm, braktisa Kosovën

Një herë e një kohë Mike Tyson ishte një përbindësh, një bishë e vërtetë që në ring nuk falte askënd, duke hedhur K.O. thuajse gjithë rivalët e vet, derisa erdhi rënia, me dhunën, drogën, seksin ekstrem, sherret, incidentet, falimentimin dhe

Ekipi i karatesë në përbërje, Alvin F Karaqi karateist dhe Shqipe Zogiani, trajnere, kanë arritur sot në Fshatin e Sportistëve në Minsk të Bjellorusisë, ku po mbahen Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019. Ata u pritën në aeroportin e Minskut

Sekretari i Përgjithshëm i Komitetit Olimpik të Kosovës, Shasivar Haxhijaj ka thënë se ka shumë arsye bindëse për t’u votuar Ligji për Tatimin në të Hyra në Korporata, i cili do t’i jepte një shtytje të madhe zhvillimit të sportit

Mesa duket legjenda e UFC B.J Penn kapet me rojën e një klubi nate në rrugët e Honolulu të Hawaiit. Pamjet e regjistruara nga faqja amerikane TMZ tregojnë Penn pa bluzë dhe mbi rojën e klubit Femme Nu. Ish-kampioni i

Majlinda Kelmendi ka rrëfyer sekretin prapa suksesit të madh të saj në Lojërat Evropiane. Xhudistja ka zbuluar sot se për suksesin e saj në xhudo ka ndikuar stërvitjet që i bën me meshkuj. “Unë stërvitem me meshkuj, jo me femra.

Gjyqtarët e kan favorizuar rusën duke mos ia numëruar një pikë xhudistës tonë. Kosova fitoi tri medalje në Lojërat Evropiane që u zhvilluan në Minsk të Bjellorusisë. Nora Gjakova për pak nuk ia doli të fitojë medaljen e artë, pasi

Nga 1 janari 2020, sporti i arteve marciale mikse do të legalizohet edhe në Francë. Çka do të thotë se aty mund të zhvillohen zyrtarisht evente të UFC-së, si në nivel amator ashtu dhe diletantësh. Më në fund edhe francezët

UFC-ja ka zyrtarizuar duelin e peshës “light heavyweight” (pesha 84-93kg) në artet marciale mikse midis Ilir Latifit dhe Volkan Oezdemir. Kjo përballje duhej të ishte zhvilluar një muaj më parë, në eventin UFC-Stockholm (më 1 qershor), por Latifi u dëmtua

Më 27 korrik në Tetovë duke filluar nga ora 18:00 do të zhvillohet evenimenti i treti me radhë i boksit profesionist GBA që e organizojnë Boks club Shkendija NO LIMIT ne bashkëpunim me NO LIMIT  boxing të promotorit shqiptar, Bekim