Archive

Tony Ferguson, pas triumfit në eventin UFC-238 ndaj Donald Cerrone, ka ngritur zërin dhe i ka kërkuar Dana White mundësinë që ai të duelojë për titullin kampion bote në peshën e lehtë në artet marciale mikse. Madje amerikani, që nuk

Kampioni i dyfishtë i botës në artet marciale mikse Henry Cejudo, synon që të shkruajë edhe më tej historinë, duke i shtuar trofeve edhe një titull të tretë. 32-vjeçari është kampion bote në peshën “flyweight” (pesha flutur, 53-57kg) dhe atë

Boksieri meksikan Andy Ruiz Jr deklaroi dy ditë më parë se kërkon 50 milionë dollarë për të zhvilluar në Britaninë e Madhe revanshin ndaj Anthony Joshua. Një shumë tepër e lartë edhe pse sot ai është kampion bote në peshën

Më 15 qershor, boksieri britanik Tyson Fury do të përballet në Las Vegas me rivalin gjerman Tom Schwarz, një duel i vlefshëm për peshën e rëndë. Të dy boksierët janë të pamposhtur, por për Fury rivali i tij jo vetëm

Tre boksierë nga Maqedonia veriore  do të marrin pjesë në Lojërat Evropiane në Minsk – Bjellorusi që mbahen nga 21-30 qershor. Maqedonia do të garojë me Jasin Lama (-60 kg), Goce Janeski (-69 kg) dhe Arsim Etemi (75 kg).  Ata

Presidenti i UFC-së, Dana White, në një deklaratë për mediat në prag të eventit UFC-238 që zhvillohet këtë fundjavë, u shpreh se nga shtatori do të nisë negociatat për të zhvilluar revanshin mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor. Kampioni rus

Anthony Joshua do të përballet sërish me Andy Ruiz Jr këtë vit, pasi ka aplikuar klauzolën që kishte kontrata e duelit të parë mes tyre. Joshua humbi titujt kampionë bote në peshën e rëndë në duelin e 1 qershorit të

Conor McGregor aktualisht mund të jetë ‘në pension’ nga artet marciale të përziera, por duket se ai nuk do dorëzohet në boks. McGregor për herë të fundit luftoi në tetor, duke u mundur nga Khabib Nurmagomedov me gjunjëzim. Ai vazhdoi

Ende asnjë duel nuk është zyrtarizuar për eventin UFC-242, që zhvillohet më 7 shtator në Abu Dhabi, por prej kohësh përflitet se në këtë event do të ngjitet në kafaz kampioni i botës Khabib Nurmagomedov. Javier Mendez, trajneri i kampionit

Boksieri meksikan Andy Ruiz Jr është “mbreti” i ri ri i boksit në peshën e rëndë, duke bërë atë që asnjë patriot i tij nuk e kishte realizuar më parë. Ai hodhi 4 herë në tapet gjatë duelit të zhvilluar