Archive

Zyra e Federatës së Mundjes së Kosovës njofton se të dielën do të mbahet Kampionati i Kosovës. “Të dielën me datë 05.05.2019 në Palestrën e Klubit të Mundjes Prishtina, në organizim të Federatës së Mundjes së Kosovës, në mbështetje teknike

Boksieri Anthony Joshua do të ndeshet ndaj Andy Ruiz Jr më 1 qershor, në “Madison Square Garden”, në New York. Kampionati i botës në WBA, IBF dhe WBO do të mbrojë titujt pikërisht ndaj amerikanit Ruiz Jr, i njohur me

UFC është pranë zyrtarizimit të duelit të peshës së rëndë mes kampionit në fuqi Daniel Cormier dhe ish-kampionit të këtij Divizioni, Stipe Miocic. Kjo do të jetë sfida e dytë mes këtyre dy sportistëve, me Cormier që e mori titullin

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë Brock Losnar nuk do të rikthehet më në kafaz, duke i thënë përfundimisht lamtumirë sportit të arteve marciale mikse (5 fitore, 3 humbje dhe 1 duel pa rezultat për të). Prej vitesh 41-vjeçari

Conor McGregor dhe Paulie Malignaggi kanë dy vite që sulmojnë njëri-tjetrin sa herë që kanë mundësinë. Ish-boksieri shfrytëzon çdo mundësi për të folur rreth McGregor pasi të dy kishin mosmarrëveshje në prag të sfidës më të madhe të historisë së