Archive

  Klubi i boksit “RIAZZINO” më 18 maj në Bellinzona të Zvicrës do të organizon një spektakël të boksit amator dhe atij profesional. Menaxheri dhe promotori shqiptar Muharem Gjocaj i cili njihet si një punëtor i palodhur na njoftoi se

Kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri britanik Anthony Joshua, në një intervistë për “Sky Sports” ka folur në lidhje me rivalin e tij të ri në duelin e 1 qershorit, Andy Ruiz Jr. Ky i fundit zuri vendin

Debutimi i boksierit ukrainas Oleksandr Usyk në peshën e rëndë do të shtyhet. Kampioni i botës në peshën “cruiserweight” (pesha deri 91kg) ka pësuar një dëmtim në krahë. Ndaj dueli i planifikuar më 25 maj ndaj Carlos Takam është shtyrë

Nuk kanë të sosur polemikat mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Pas një periudhe të qetë, ka qenë sërish irlandezi ai ka thumbuar kampionin rus të arteve marciale mikse. Skuadra e Nurmagomedov në “Twitter”, MMA Team Dagestan, ka postuar foton

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka deklaruar sot se me 99% ish-kampioni i dyfishtë i botës Conor McGregor do të rikthehet në kafaz verën e këitj viti. “Kemi biseduar dhe së shpejti do të takohemi për të konfirmuar rikthimin e

Marrëveshje 4 vjeçare me menaxherin shqiptar të boksit profesionist, Avdyl Salihu, ka arrit edhe një boksier kualitativ i cili me prejardhje shqiptare që është nga Mali i Zi por që jeton në  Gjermani dhe që ka licencë DBD. Bëhet  fjalë

Në Kumanovë dje (e shtunë, 4 maj) u zhvillua java e parë e Ligës së parë dhe Ligës së të rinjve të Maqedonisë së Veriut në boks, ku luftërat e fëmijëve (nxënësve) hyrën në lufërat zyrtare. Mund të thuhet se

Boksieri britanik Tyson Fury, ish-kampion i botës në peshën e rëndë, ka deklaruar se më 28 shtator do të duelojë sërish. Fury do të ngjitet në ring më 15 qershor, ku do të përballet ndaj gjermanit Tom Schwarz, por ai

Me 8 qershor në Winterthur të Zvicrës do të zhvillohet një eveniment i madh i sporteve luftarake “ICF OpenAir Fight Night 2” ky organizator sërish është shoqata humanitare – ICF, por sivjet do të prezantohet nga agjencia për punësim “All

Pasi vendosi në brez titullin cruiserweight për kategorinë WBO, boksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj do të synojë edhe titullin kampion bote për të rinj në WBC. Më datë 11 maj 2019, Uldedaj do të sfidojë polakun për rripin e vogël të