Archive

Kryetari i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur se do të ulet për të biseduar me Conor McGregorin për kthimin e tij të shumëpritur në artet e përziera marciale. Ish-kampioni nuk është përballur me asnjë kundërshtar brenda kafazit tetëkëndësh

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi ka një ditë të veçantë. Xhudistja e kombëtares së Kosovës feston datëlindjen e saj, këtë e konfirmon edhe përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka. “Urime Majlinda, rrnofsh edhe 100 vite të tjera. Kampionja jonë Olimpike

Haxhi Krasniqi është i gatshëm për duelin e së shtunës me Stefan Hartel, i cili po konsiderohet si “meçi i vitit”. Boksieri ynë synon ta mbrojë titullin e kampionit evropian. Krasniqi po e pret me padurim meçin e ardhshëm, i

Tërstena emocionon me foton e vitit 1988 me trajnerin më të madh që kishte Kosova dhe dridhte botën! Kur përmendet emri i Lah Nimanit pa dyshim se shpërthejnë emocionet të gjeneratat e vjetra. Lah Nimani është trajneri më i mirë

  Klubi i boksit “RIAZZINO” më 18 maj në Bellinzona të Zvicrës do të organizon një spektakël të boksit amator dhe atij profesional. Menaxheri dhe promotori shqiptar Muharem Gjocaj i cili njihet si një punëtor i palodhur na njoftoi se

Kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri britanik Anthony Joshua, në një intervistë për “Sky Sports” ka folur në lidhje me rivalin e tij të ri në duelin e 1 qershorit, Andy Ruiz Jr. Ky i fundit zuri vendin

Debutimi i boksierit ukrainas Oleksandr Usyk në peshën e rëndë do të shtyhet. Kampioni i botës në peshën “cruiserweight” (pesha deri 91kg) ka pësuar një dëmtim në krahë. Ndaj dueli i planifikuar më 25 maj ndaj Carlos Takam është shtyrë

Nuk kanë të sosur polemikat mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Pas një periudhe të qetë, ka qenë sërish irlandezi ai ka thumbuar kampionin rus të arteve marciale mikse. Skuadra e Nurmagomedov në “Twitter”, MMA Team Dagestan, ka postuar foton

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka deklaruar sot se me 99% ish-kampioni i dyfishtë i botës Conor McGregor do të rikthehet në kafaz verën e këitj viti. “Kemi biseduar dhe së shpejti do të takohemi për të konfirmuar rikthimin e

Marrëveshje 4 vjeçare me menaxherin shqiptar të boksit profesionist, Avdyl Salihu, ka arrit edhe një boksier kualitativ i cili me prejardhje shqiptare që është nga Mali i Zi por që jeton në  Gjermani dhe që ka licencë DBD. Bëhet  fjalë