Archive

Boksieri nga Ferizaji, Florim Xhabiri ka fituar tri herë betejën me kancerin. Ai asnjëherë nuk është ndalur gjatë kësaj kohë duke e motivuar vetën dhe duke u marrë me pasionin e tij me boks. Ai përmes një postimi në Facebook,  ka

  1. Informacione bazë: • Kampionati do të zhvillohet në datën 26 Maji 2019. Kampionati fillon në (Ora 10 00 Pardite) ju lutemi sportistëve te jeni në kohë. • Arena: Pallati I Sportit Feti Borova Tiranë • Kampionati është I

Boksieri britanik Tyson Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka deklaruar se është gati të duelojë me Dillian Whyte, pas kërkesës që ka bërë WBC që dy sportistët të duelojnë për titullin e përkohshëm të kësaj kategorie. Gjithsesi, Tyson

Boksieri bullgar Kubrat Pulev është gjobitur me 2500 dollarë nga Komisioni i Sportit të Kalifornisë, pas akuzave për ngacmim seksual ndaj gazetares Jennifer Ravalo, të cilën ai e puthi në buzë gjatë një interviste. Ngjarja ka ndodhur më 23 mars,

UFC ka lajmëruar një ndeshje shumë tërheqëse në peshën velter mes ish-kampionit të peshës së lehtë Anthony Pettis dhe Nate Diaz, që do të zhvillohet në UFC 241 në Anaheim të Kalifornisë më 17 gusht. Është një sfidë që tifozët

Boksieri amerikan Dominic Breazeale, 20 fitore e 1 humbje në karrierën e tij si profesionist, beson se do ta fitojë duelin e 18 majit ndaj kampionit të botës Deontay Wilder. Dy boksierët e peshës së rëndë do të duelojnë për

  “ArenaRing Promotion” me krye me menaxherin shqiptar, Avdyl Salihu, e ka realizuar me sukses bisedat me promotorin e evenimentit të madh që do zhvillohet në Wiesbaden, “Petkos Fight Night” ku priten mbi 10.000 shikues. Në këtë gallë të madhe

51-vjeçari meksikan, emri i vërtetë i të cilit është Cesar Barron, ishte duke u ndeshur mbrëmë në shfaqjen e mundjes “Lucha Libre” në Roundhouse, Londër, kur vdiq, konfirmuan organizatorët e ngjarjes, shkruan CNN. Ish-mundësi i WCW-së, Silver King, ka vdekur

Robin Krasniqi e humbi titullin e Evropës (EBU) pasi u mposht nga boksieri gjerman Stefan Hartel me vendim të gjyqtarëve. Por skuadra e tij është ankuar se nuk është vendim i drejtë dhe se Krasniqit i është bërë me hile.

Boksieri filipinas Manny Pacquiao, përmes një postimi në rrjetet sociale ka zyrtarizuar rikthimin e tij në ring më 20 korrik. Legjenda e boksit do të duelojë ndaj amerikan Keith Thurman. Ende nuk është konfirmuar vendi se ku do të zhvillohet