Archive

Ka shkuar në 12 numri i sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që mbahen prej 21-30 qershor në kryeqytetin e Bjellorusisë. Janë konfirmuar edhe tre boksierët: Shpëtim Bajoku, kategoria deri në 64 kilogramë,

Ish-kampionia e botës në peshën “featherweight” (pesha 61-66kg) në artet marciale mikse, Cris Cyborg, do të duelojë ndaj kanadezes Felicia Spencer në eventin UFC-239, që zhvillohet më 27 korrik, në Kanada. Lajmin e ka konfirmuar vetë Cyborg, përmes një postimi

Cosmo Alexandre-s i duhej vetëm një grusht për të dërguar Sage Northcutt në dhomën e operacionit. Duke folur nëpërmjet Instagram-it, Northcutt ka zbuluar se ka pësuar tetë fraktura nga goditja vdekjeprurëse e Alexandre në ONE Championship: Enter the Dragon, duke

Tyson Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka deklaruar sot se Anthony Joshua nuk duhet të fshihet më pas titujve kampion (IBF, WBA dhe WBO), por duhet të ndërmarrë hapin e madh dhe të përballet me Deontay Wilder (mban

Javier Mendez, trajneri i kampionit të botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov, mendon se Conor McGregor është ende një nga rivalët e tij më të rrezikshëm. Madje më i rrezikshmi. Kampioni rus e mundi irlandezin

Ditë e diel (19.05.2019) në Ohër u zhvillua turneu ndërkombëtar në karate “Ohrid Open 2019”, në të ciloin morën pjesë mbi 400 sportistë nga Shqipëria, Mali i Zi, Serbia dhe klubet nga Maqedonia e Veriut. Klubi i Karatesë “Drini” nga

Në prill të këtij viti, John Kavanagh, trajneri i përjetshëm i Conor McGregor, pat deklaruar se kishte kohë që nuk e kishte takuar sportistin irlandez. Një marrëdhënie që ishte ftohur që pas humbjes që ai pësoi ndaj Khabib Nurmagomedov, në

Ish-xhudistja e njohur japoneze, Yuka Nishida, e ka vlerësuar lart xhudisten e Kosovës  Majlinda Kelmendi.Nishida ka fituar titull të botës në vitin 2010 e po ashtu i ka edhe dy medalje të tjera nga kampionatet botërore. “Ish-kategoria ime, 52 kg,

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, në prag të duelit që do të zhvillojë më 18 maj ndaj Dominic Breazeale, ka folur në lidhje me një përballje të madhe për unifikimin e

Evenimenti i UFC 239 është një nga më të shumëpriturit të këtij viti. Ai do të zhvillohet më 6 korrik në T Mobile Arena të Las Vegasit. Emrat e yjeve që do të futen në kafaz janë të shumtë. Në