Archive

Conor McGregor insiston se lufta e tij me Khabib Nurmagomedov nuk ka mbaruar, por irlandezi pretendon se rivali i tij po vrapon nga frika. McGregor dhe Khabib janë përfshirë në një ndeshje dramatike gjatë tetorit të vitit 2018 në UFC

Sporti i boksit do të jetë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ashtu siç ndodh që prej vitit 1904. Gjithsesi, të gjitha eventet kualifikuese për në Olimpiadë nuk do t’i organizojë Federata Ndërkombëtare e Boksit Amator (AIBA), por Komiteti Olimpik Ndërkombëtar

Boksieri britanik Anthony Joshua, në prag të duelit të 1 qershorit ndaj Andy Ruiz Jr, ka deklaruar se ka një plan të qartë: Të pushtojë Amerikën. Kjo është sfida e tij e parë në “tokën e premtuar”, e cila mund

Edhe pse ditët e fundit është përfolur për një duel që do të unifikojë titullin kampion në peshën e rëndë midis dy kampionëve, amerikanit Deontay Wilder dhe britanikut Anthony Joshua, duket se kjo sfidë e madhe nuk do të zhvillohet.

Jasin Lama, anëtari i KB Çair do të përfaqësoj Maqedoninë në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që mbahen prej 21-30 qershor në kryeqytetin e Bjellorusisë.  Nga ana tjetër, po nga i njëjti klub, Bujar Saliu, do të merr pjesë

Ka shkuar në 12 numri i sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që mbahen prej 21-30 qershor në kryeqytetin e Bjellorusisë. Janë konfirmuar edhe tre boksierët: Shpëtim Bajoku, kategoria deri në 64 kilogramë,

Ish-kampionia e botës në peshën “featherweight” (pesha 61-66kg) në artet marciale mikse, Cris Cyborg, do të duelojë ndaj kanadezes Felicia Spencer në eventin UFC-239, që zhvillohet më 27 korrik, në Kanada. Lajmin e ka konfirmuar vetë Cyborg, përmes një postimi

Cosmo Alexandre-s i duhej vetëm një grusht për të dërguar Sage Northcutt në dhomën e operacionit. Duke folur nëpërmjet Instagram-it, Northcutt ka zbuluar se ka pësuar tetë fraktura nga goditja vdekjeprurëse e Alexandre në ONE Championship: Enter the Dragon, duke

Tyson Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka deklaruar sot se Anthony Joshua nuk duhet të fshihet më pas titujve kampion (IBF, WBA dhe WBO), por duhet të ndërmarrë hapin e madh dhe të përballet me Deontay Wilder (mban

Javier Mendez, trajneri i kampionit të botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov, mendon se Conor McGregor është ende një nga rivalët e tij më të rrezikshëm. Madje më i rrezikshmi. Kampioni rus e mundi irlandezin