Archive

Kampioni i WBO,IBF, IBO dhe WBA, Anthony Joshua, nuk e ka ndërmend të heq në synimin e tij për një duel me Deontay Wilder. Britaniku është i vendosur që të unifikojë të gjithë titujt e kampionit, pasi është vetëm ai

Me 8 qershor në Winterthur të Zvicrës do të zhvillohet një eveniment i madh i sporteve luftarake “ICF OpenAir Fight Night 2” ky organizator sërish është shoqata humanitare – ICF, por sivjet do të prezantohet nga agjencia për punësim “All

Të shtunën në Omish afër Splitit do të organizohet kampionati i Kroacisë për senior në full kontakt ku do paraqitet edhe shqiptari i suksesshëm, Muhamet Deskaj. “Ky do të jetë meci im i parë pas lëndimit që pata në muajin

Na ndajnë vetëm edhe 8 ditë nga galla mbrëmja e madhe e sporteve luftarake që do zhvillohet në Winterthur e që organizator është ICF, me presidentin Mustaf Kicaj. Një duel mjaft interesant do jetë takimi mes kampionit të dyfishtë evropian,

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i njohur i boksit, mendon se boksieri 20-vjeçar amerikan Devin Haney është që tani një yll i ringut dhe se shumë shpejt do të bëhet një kampion i shumëfishtë i botës. Haney arriti një fitore

  Portali për sporte luftarake “ArenaRing” po vazhdon me prezantimin e luftarve shqiptar që do të marrin pjesë në evenimentin e madh të sporteve luftarake “ICF OpenAir Fight Night 2” ky organizator sërish është shoqata humanitare – ICF. Një duel

Më datën 8 qershor, në Chicago do të zhvillohet eventi UFC-238 në artet marciale mikse. Një event që ka dy sfida kryesore, të dyja për titullin kampion bote. Njëra prej tyre është ajo për titullin në peshën “flyweight” (pesha 53-57kg),

Khabib Nurmagomedov ka se çfarë të mësojë nga babai i tij. Rusi është kampion bote në peshën e lehtë dhe në kafaz është e vështirë për rivalët ta hedhin “KO”. Kjo edhe për faktin se ai ka qenë një mundës

Sportisti amerikan i arteve marciale mikse Yoel Romero është sot njeriu më i lumtur në botë. “Ushtari i Zotit”, siç njihet Romero, do të përfitojë shumën e 27,45 milionë dollarëve nga kompania Gold Star Performance Products. Kjo është kompania që

Anthony Joshua ka deklaruar sot, pak ditë para duelit të 1 qershorit ndaj Andy Ruiz Jr se pasi ta fitojë këtë duel do të takojë dhe bisedojë me Deontay Wilder. Një takim “kokë më kokë”, për të zyrtarizuar betejën që