Archive

Kampioni i WBO,IBF, IBO dhe WBA, Anthony Joshua, nuk e ka ndërmend të heq në synimin e tij për një duel me Deontay Wilder. Britaniku është i vendosur që të unifikojë të gjithë titujt e kampionit, pasi është vetëm ai

Të shtunën në Omish afër Splitit do të organizohet kampionati i Kroacisë për senior në full kontakt ku do paraqitet edhe shqiptari i suksesshëm, Muhamet Deskaj. “Ky do të jetë meci im i parë pas lëndimit që pata në muajin

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i njohur i boksit, mendon se boksieri 20-vjeçar amerikan Devin Haney është që tani një yll i ringut dhe se shumë shpejt do të bëhet një kampion i shumëfishtë i botës. Haney arriti një fitore

Më datën 8 qershor, në Chicago do të zhvillohet eventi UFC-238 në artet marciale mikse. Një event që ka dy sfida kryesore, të dyja për titullin kampion bote. Njëra prej tyre është ajo për titullin në peshën “flyweight” (pesha 53-57kg),

Khabib Nurmagomedov ka se çfarë të mësojë nga babai i tij. Rusi është kampion bote në peshën e lehtë dhe në kafaz është e vështirë për rivalët ta hedhin “KO”. Kjo edhe për faktin se ai ka qenë një mundës

Sportisti amerikan i arteve marciale mikse Yoel Romero është sot njeriu më i lumtur në botë. “Ushtari i Zotit”, siç njihet Romero, do të përfitojë shumën e 27,45 milionë dollarëve nga kompania Gold Star Performance Products. Kjo është kompania që

Anthony Joshua ka deklaruar sot, pak ditë para duelit të 1 qershorit ndaj Andy Ruiz Jr se pasi ta fitojë këtë duel do të takojë dhe bisedojë me Deontay Wilder. Një takim “kokë më kokë”, për të zyrtarizuar betejën që

Tashmë është zyrtare. Boksieri amerikan Deontay Wilder do të mbrojë titullin kampion bote të peshës së rëndë, kategoria WBC, ndaj kubanezit Luis “King Kong” Ortiz. Data dhe vendi se ku do të zhvillohet kjo sfidë ende nuk është caktuar. Wilder,

25-vjeçari shqiptar, nga Mitrovica që flet vetëm Shqip dhe bën Shqiponjën si kampion në WWE FLORIDA : Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE si Rezar ka mundur së bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollins,

Boksieri amerikan Deontay Wilder, 41 fitore e 1 barazim në karrierën e tij, pritet të duelojë ndaj Dillian Whyte (25 fitore e 1 humbje) në gjysmën e dytë të këtij viti. Lajmin e ka konfirmuar vetë Wilder, që tha se