Archive

Legjenda amerikane e boksit Floyd Mayweather ka qenë kohët e fundit në Manila, në Filipine. “Kisha premtuar se do të rikthehesha këtu, kur vizitva këtë vend vjet dhe u mahnita”, u shpreh Floyd Mayweather, 50 fitore e asnjë humbje në

Në rini, për të gjithë ai ishte “Majku i Hekurt” (Iron Mike). Mike Tyson është një ikonë e boksit, i dalluar nga të tjerët për mënyrën e tij të të dueluarit: I shpejtë dhe i fuqishëm. Një përbindësh, i pamposhtur

Andy Ruiz raportohet të ketë arritur marrëveshjen për t’u ndeshur me Anthony Joshua në New York. Debutimi i AJ në Shtetet e Bashkuara pritej të ndodhte ndaj Jarrell Miller, por ai ka humbur licencën pasi ka dalë pozitiv me substanca

Ish-kampionia e botës në artet marciale mikse, Cris Cyborg, e kthyer ditët e fundit nga Uganda, ka rrëfyer se është një mrekulli që nuk është rrëmbyer nga disa rebelë gjatë një shkëmbimi zjarri në këtë shtet pak ditë më parë.

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka konfirmuar se eventi UFC-242, që zhvillohet më 7 shtator, do të organizohet në Adu Dhabi. Kështu, sporti i arteve marciale mikse rikthehet në shtetin arab pas 5 vitesh (2014). Dhe për t’u dhuruar fansave

Viteve të fundit, jemi mësuar që kryeministrin aktual të vendit, për shkak të kaluarës së tij në luftë por edhe pas luftës ta shohim si njeri të famshëm e fuqishëm, por, a e keni ditur se edhe njerëzit të cilët

Boksierët Manny Pacquiao dhe Keith Thurman do të duelojnë mes tyre më 20 korrik në Las Vegas. Lajmi ende nuk është zyrtar, por mediat amerikane deklarojnë se marrëveshja është arritur dhe së shpejti do të bëhet publike. Bëhet fjalë për

Boksieri kazak Gennady Golovkin, ish-kampion i botës në peshën e mesme, ka deklaruar sot se më 8 qershor do të përballet me Steve Rolls. Një emër enigmë dhe aspak i njohur. Gjithsesi, kjo zgjedhje e Golovkin e ka një arsye.

Boksi profesionist në Gjermani ka edhe një boksier të respektueshëm që me prejardhje është nga Batusha e Gjakovës por që jeton dhe vepron në rrethin të Hamburgut qysh nga mosha 4 vjeçare. Bëhet fjalë për Erdogan Edi Kadrija i cili

Ka shkuar në tetë numri i sportistëve që do të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që mbahen prej 21-30 qershor në kryeqytetin e Bjellorusisë. Organizatori i LE Minsk 2019 i ka konfirmuar Komitetit Olimpik të Kosovës