Archive

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, u shpreh se me shtyrjen e revanshit ndaj britanikut Tyson Fury, ai ka të tjera plane për të ardhmen. Aty përfshihet edhe sfida ndaj britanikut tjetër

Nigeriani Kamaru Usman është kampioni i ri i botës në peshën “welter” (pesha 71-77kg) në artet marciale mikse. Ai mundi me vendim unanim të gjyqtarëve Tyron Woodley, që dorëzoi titullin kampion të këtij Divizioni në eventin UFC-235, zhvilluar sot në

Amerikani Jon Jones ka mbrojtur titullin kampion bote në peshën “light heavyweight” (pesha 84-91kg) në artet marciale mikse, pas fitores me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj Anthony Smith. Sfida mes dy sportistëve u zhvillua sot në eventin UFC-235, zhvilluar në

UFC 235 do të ketë dy ndeshje të mëdha për titullin kampion, teksa Jon Jones dhe Tyron Woodley do të mbrojnë titujt e peshës “light-heavyweight” dhe velter ndaj Anthony Smith dhe Kamaru Usman. Megjithatë, këto dy supersfida nuk janë të