Archive

Kompania televizive DAZN i ka ofruar boksierit amerikan Deontay Wilder shumën e 100 milionë dollarëve, për të zhvilluar 3 duele boksi. Wilder është kampioni i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC. Sipas “Daily Mail”, boksierit të pamposhtur amerikan

Conor McGregor ka konfirmuar se është në bisedime me UFC-në për t’u rikthyer së shpejti në kafaz. Irlandezi ka shënjestruar korrikun si datën e rikthimit të tij në një duel, që pas humbjes që pësoi në eventin UFC-229, ndaj Khabib

  Gjatë fundjavës në Sofje të Bullgarisë u zhvillua turneu i fuqishëm i karatesë “Nikon Open” ku morën pjesë edhe disa sportist shqiptare nga Maqedonia. Kështu anëtarët e KK “Keiks” nga Shkupi, Sajra Morina dhe Mevlud Memedi arritën të fitojnë

Gjatë fundjavës në Sofje të Bullgarisë do të zhvillohet turneu i fuqishëm në karate “Nikon Open” ku do marrin pjesë mbi 600 garues. Në këtë aktivitet Maqedoninë do ta përfaqësoj edhe KK “Keiks” nga Shkupi me këta garues: Sajra Morina,

Te shtunen 16.03.2019 ne Sofje te Bullgarise zhvillohet turneu nderkombetar “NIKON OPEN 2019” ku marin pjese rreth 1000 sportiste nga mbi 20 shtet. Pjese e ketij eventi do jet edhe Klubi i Karatese “Kushtrimi” nga Hasanegu i Shkupit. “Klubi jone

Boksieri i “ArenaRing Promotion” , Arben Shemallari, po vazhdon me përgatitjet e tij maksimale për ndeshjen e tretë në boksin profesionist ku do paraqitet më 30.3.2019 në Hovelhov të Gjermanisë, ku do ndeshet me turkun me përvojë, Suleyman Dag. Menaxheri

Sfida e madhe e peshës së rëndë për të unifikuar titujt kampionë bote mes boksierëve Deontay Wilder dhe Anthony Joshua është shumë pranë realizimit. Lajmin e ka konfirmuar Eddie Hearn, menaxheri i Joshua, që shtoi se palët janë pranë marrëveshjes,

Arlind Sulejmani mbron titullin WBO kampion bote për të rinjë në kategorinë e mesme në boksin profesionist kundër bellorusit Ilya Kharlamau. Ndeshja do të zhvillohet në kryeqytetin austriak, Vjenë më 23 mars të këtij viti me fillim në ora 18:00.

Sporti i MMA-së gjithnjë është i mbushur me konflikte, në kafaz dhe jashtë tij. Edhe kjo javë nuk ka qenë ndryshe nga të tjerat. Nate Diaz ka vendosur të lëshojë një batutë të rëndë karshi kampionit të botës në peshën

Kampioni i botës në peshën “welterweight” (pesha 71-77kg) në artet marciale mikse, nigeriani Kamaru Usman, i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale, 10 ditë pasi ka fituar titullin kampion. Ai u bë sportisti i parë i lindur në Afrikë që shpallet