Archive

Kampioni i botës në peshën e rëndë në artet marciale mikse Daniel Cormier ka vendosur të duelojë sërish. Plani i tij ishte që të tërhiqej nga sporti si kampion edhe pse ka ende edhe një ndeshje për të zhvilluar për

Boksieri amerikan Floyd Mayweather, 50 fitore e asnjë humbje në karrierën e tij, deklaron se rikthimi në ring në një duel boksi profsionist mund të jetë me rrezik për të. Tashmë 41 vjeç, Mayweather mendon më shumë për sfida “show”,

Kampioni i botës në peshën e rëndë Deontay Wilder, që mban titullin e kategorisë WBC, do të duelojë më 18 maj ndaj Dominic “Trouble” Breazeale. Dy boksierët kanë bërë prezantimin e parë publik të këtij eventi që do të zhvillohet

Më 11 maj në Milano të Italisë do të zhvillohet ndeshje e madhe mes kampionit të dyfishtë të Evropës në MuayThai, Ervis Bici dhe italianit, Rafaele Scandisio. Kjo ndeshje do jetë interesante për shumë arsye, ku njëra prej tyre është

Boksieri shqiptar i ka marrë dhuratë një palë këpucë mjaft speciale, njërën me flamurin kombëtar shqiptar dhe tjetrën me atë të Kosovës Haxhi Krasniqi është duke ushtruar intensivisht për sfidat e ardhshme. Por, ndërkohë boksieri shqiptar e ka marrë një

Kundërshtari i ardhshëm i Wilderit do të jetë amerikani Dominic Breazeale, dueli midis të dyve do të zhvillohet gjatë muajve të verës. Denontay Wilder ka refuzuar një ofertë marramendëse prej 100 milionë dollarësh. Boksieri amerikan do të mbajë nesër një

Aktori i njohur Sylvester Stallone nuk është vetëm një personazh i njohur i televizionit. Ai është edhe një nga aksionerët e UFC-së, pasi zotëron disa nga kuotat e kësaj disipline sportive. Stallone ka folur për mediat, duke i dhënë një

Eddie Hearn, menaxheri i boksierit britanik Anthony Joshua, u shpreh se ka bërë gjithçka të mundur në dorën e tij që sfida e peshës së rëndë mes Joshua dhe amerikanit Deontay Wilder të zhvillohet këtë vit. Pas ofertës që DAZN

Portali për sporte luftarake “ArenaRing” nuk i harron as sportistët që kanë lënë shenj ne Muaythai dhe K1, kështu që do të prezantojmë një luftëtar që kur nuk është dorëzuar në ring dhe kështu gjatë karrierës së tij ka arritur

Gjatë fundjavës në Gjermani është zhvilluar një aktivitet i sporteve luftarake ku në ring është paraqit edhe një talent i madh i kikboksit i cili po tregon dita ditës se e pret një të ardhme e bukur. Bëhet fjalë për