Archive

Në turneun e shtatë ndërkombëtarë në boks Epopeja e Dukagjinit që të shtunën u zhvillua në palestrën e sporteve “Karagac” në Pejë dhe në organizim të KB Peja, nënkryetari i FBM-së të Maqedonisë, Faton Salihu ka pasur një vend të

Ish boksieri i mirënjohur Muharrem Gjocaj thur lavde për boksierin Labinot Xhoxhajn, i cili shënoi fitore të madhe në boksin profesionist. “Edhe kësaj radhe përjetuam një kënaqësi të madhe, ku Labinoti na bëri krenar dhe bëri një meç të shkëlqyer,

Tashmë është zyrtare. Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri britanik Tyson Fury, do të duelojë më 15 qershor ndaj gjermanit Tom Schwarz, sfidë që do të zhvillohet në Las Vegas. Kjo do të jetë hera e parë për

Portali për sporte luftarake “ArenaRing” ka zhvilluar interviste ekskluzive me boksierin me prejardhje nga Kosova, Kasim Gashi, i cili është një djalosh shembullor, shumë familjar por edhe me suksese të mëdha që fatkeqësisht pak kanë shkruar mediat shqiptare. Në Gjermani

Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, njëherësh  trajner i kampiones olimpike, xhudistes Majlinda Kelmendi, atë që e mendon edhe e thotë hapur apo siç thonë tek ne: Ta thotë në sy. “Hajde të punojmë pak ma shumë se ka

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit ka nënshkruar memorandume bashkëpunimi me Komitetin Paraolimpik të Kosovës, Federatën e Minigolfit të Kosovës, me shtatë sportistë dhe katër trajnerë të dalluar dhe

Djaloshi me prejardhje nga Klina por që jeton dhe vepron në Çeki, Edmond Zefi, më 6 prill do të ngjitet sërish në ring në një ndër eventet më të fuqishme që zhvillohen në këtë vend “Night of Ëarriors” në Liberec,

Kampionia e botës në peshën “bantamweight” (pesha 57-61kg) në artet marciale mikse, Amanda Nunes, ka deklaruar se nuk do të rikthehet në kafaz deri në fund të këtij viti. Për këtë arsye, ajo ka vendosur të shtyjë duelin me ish-kampionen

TJ Dillashaw, kampioni i botës në peshën “bantamweight” (pesha 57-61kg) në artet marciale mikse, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Instagram”, ka bërë me dije se ka dalë pozitiv gjatë një testi antidoping. Mësohet se testi është

Solidariteti Olimpik i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar u ka mundësuar sërish boksierëve të marrin bursën Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020, pas pezullimit që u kishte bërë vitin e kaluar. Vendimi është marrë pas diskutimeve të Bordi Ekzekutiv të Komitetit Olimpik