Archive

Jon Jones, kampioni i botës në peshën “light heavyweight” (pesha 84-91kg), mori sërish licensën për të dueluar në Las Vegas pas marrëveshjes që arriti me Komisionin e Sportit në Nevada. Sipas marrëveshjes, ai do t’i nënshtrohen periodikisht testeve antidoping. Gjithsesi,

Sllovakia nuk e njeh Kosovën si shtet, por qytetaret e saj nuk e kanë at inati as at xhelozi, por në qafë mbajnë edhe qaforet e Kosovës. “Nëse Sllovakia nuk do e pranon Kosovën, mikeshat e mia e kanë pranua

Edhe një boksier shqiptar dal ngadalë po futet në boksin profesionist. Bëhet fjalë për boksierin me prejardhje nga Vlora, Aleksander Ramo, por që jeton dhe vepron tani më 1 vit në Itali. Ai në boksin amator ka arritur suksese të

Por, presidenti i WBC-së, Mauricio Sulaiman, tha dje se e ka marrë një konfirmim nga Fury se ai do të kërkojë meç me një tjetër boksier. Deontay Wilder dhe Tyson Fury kanë filluar të zihen përmes llogarive të tyre në

Kikboksierit të mirënjohur shqiptar, Shkodran Veseli, i është nderuar kundërshtari dhe ai me 13 prill në Stamboll nuk do të ndeshet me turkun Adem Bozkurt, mirëpo do kryqëzoj dorëzat me një sportist shumë më të fuqishëm,  Perviz Abdullyev, luftëtarë që

Klubi i Taekwondos “Olympic Art” nga Prishtina u shpall kampion, duke fituar më së shumti medalje me garuesit e tyre të cilët morën pjesë këtë sezon. Gjatë vikendit të kaluar është mbajtur Kampionati i Kosovës në Taekwondo, në Therandë ku

Boksieri amerikan Jarrell Miller, ka deklaruar sot se Anthony Joshua po bën një gabim të madh që po nënvlerëson atë dhe boksin amerikan. Më 1 qershor, Joshua, kampion bote në peshën e rëndë, do të debutojë në Amerikë dhe këtë

Kampioni i botës në peshën “light heavyweight” (pesha 84-91kg) në artet marciale mikse, Jon “Bones” Jones, do të mbrojë titullin kampion në eventin UFC-235, që zhvillohet këtë fundjavë (3 mars) në Las Vegas. Ai kthehet në këtë qytet pas spostimit

Një duel i dytë mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov nuk është në planet e sportistit irlandez. I këtij mendimi është Ali Abdelaziz, menaxheri kampionit rus në artet marciale mikse. Ai tha se McGregor nuk ka bërë ende asnjë kërkesë

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, deklaroi sot se gjasat që ai të përballet me Tony Ferguson janë të pakta. UFC mori vendimin që në eventin UFC-236 të duelojnë për titullin e përkohshëm