Archive

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i boksierit britanik Anthony Joshua tha se marrëveshja për të dueluar ndaj Dillian Whyte është pranë finalizimit. Kjo sfidë do të zhvillohet në “Wembley”, por ndoshta jo më 13 prill siç dhe ishte parashikuar (mund

Conor McGregor ka reaguar sot pas vendimit që mori Komisioni i Sportit në Nevada, që e pezulloi 6 muaj nga çdo duel dhe e gjobiti me 50 mijë dollarë për incidentin që ai dhe Khabib Nurmagomedov shkaktuan pas eventit UFC-229.

Driton Kuka, përzgjedhës i Kombëtares së Kosovës në xhudo, takohet me ish xhudistët dhe në fakt ka pasur një ditë emocionuese. “Me sportistë e miq! Kushtrimi sot na bashkoj me xhudistë gjeneratash të ndryshme! Islami ka qenë ish xhudist në

Komuna e Vushtrrisë mburret që ka sportist të sporteve ekstreme dhe që po mahnit të gjithë me ngritjen e peshave të rënda, njëherësh ndal me duar edhe veturën pavarësisht se sa i jep gaz. Ky është Bujar Muli, të cilin

Një djalosh me zemër ta madhe dhe me plot motiv për të ushtruar sportet luftarake po loz nëpër arenat sportive në USA, respektivisht në Çikago ku edhe jeton e vepron. Ylli Karaqica i cili me prejardhje është nga Drenica por

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot udhëheqësinë dhe boksierët e Klubit të Boksit “Çair” për të shprehur gatishmërinë e Komunës së Çairit të përkrahë rrugën e suksesit të boksierëve që në vazhdimësi mbajnë Çairin në piadestalin më

“Besim Hasani, është marre për ty me dal televizion, mi ia dhanë sportistit 50 a 100 euro, kur unë isha në olimpiadë, kam marrë para shumë më shumë. Pse Besimi po koritesh me 50 e 100 euro, e më thënë

Komisioni i Sportit në Nevada ka vendosur që t’i japë përkohësisht licensën për të dueluar kampionit të botës në peshën “light heavyweight” (pesha 84-93kg) Jon Jones. Këtij të fundit i ishte hequr licensa për të dueluar nga ky komision, pasi

Komisioni i Sportit në Nevada (NSAC) e pezulloi me 9 muaj dhe e gjobiti me 500 mijë dollarë kampionin e botës në peshën e lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, pas incidentit që ai krijoi pas eventit UFC-229. Në atë event,

Boksieri amerikan Jarrell “Big Baby” Miller ka konfirmuar sot se ka marrë një ofertë nga Anthony Joshua, për të dueluar mes tyre në qershor, sfidë që me shumë gjasa do të zhvillohet në Amerikë. Miller, 23 fitore e 1 barazim,