Archive

Sportistja braziliane Amanda Nunes, që dy javë më parë shkroi historinë e UFC-së, duke u bërë e para femër që mban njëkohësisht dy tituj kampionë bote në artet marciale mikse, pritet të duelojë ndaj Holly Holm në peshën “bantamweight” (pesha

Më 19 janar, në Las Vegas, do të zhvillohet sfida e vlefshme për titullin kampion bote në peshën “welter” (63.5-66.7kg) mes kampionit aktual të kategorisë WBA, boksierit filipinas Manny Pacquiao dhe sfidantit amerikan, Adrien Broner.  Një duel që parashikohet i

Është shumë i qetë, ka plane për vitin 2019! Është fjala për karateistin më të mirë në vendin tonë, Herolind Nishevci, anëtar i KK Ippon nga Prishtina dhe i Kombëtares së Kosovës. Ai ka hedhur pas shpine të gjitha peripecitë,

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka bërë një përshkrim interesant për sportistët elitarë. “Franca, Gjermania, Italia, Austria, Sllovenia … Shtete këto që ne në Kosovë shpesh i marrim si modele për mënyrën e jetës dhe funksionalitetin!

Boksieri amerikan Terence Crawford, kampion i botës në peshën “welter” (pesha 63.5kg deri 66.7kg), kategoria WBO, do të mbrojë titullin më 20 prill të këtij viti ndaj britanikut Amir Khan. Sfida mes dy ikonave të këtij Divizioni do të zhvillohet

Anthony Joshua ka më shumë shanse që të duelojë ndaj Tyson Fury se sa ndaj Deontay Wilder në sfidën që do të zhvillojë më 13 prill në stadiumin “Wembley”. Lajmin e ka konfirmuar sot Eddie Hearn, promotori i kampionit të

Revista e famshme “Sports Illustrated” ka hedhur poshtë mundësinë e rikthimit në ring të boksierit ukrainas Wladimir Klitschko për të dueluar ndaj britaniku Dillian Whyte. Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë, tashmë 42 vjeç, mund të rikthehet në ring

Pas replikave e akuzave të publikuara 24 orët e fundit në rrjetet sociale, gjithçka është mbyllur si me magji nga presidenti i UFC-së, Dana White, që përmes një deklaratë në “Twitter” tha: “Ata të dy nuk do të përballen kurrë

Më 29 dhjetor shkroi historinë e UFC-së, duke u bërë femra e parë që mban dy tituj kampionë bote njëkohësisht në artet marciale mikse. Ajo është Amanda Nunes, kampione e botës në peshën “bantamweight” (pesha 57-61kg), që në eventin UFC-232

Polemikat mes irlandezit të arteve marciale mikse Conor McGregor dhe boksierit amerikan Paulie Malignaggi janë rikthyer ditët e fundit. Marrëdhënia mes tyre asnjëherë nuk ka qenë e mirë, sidomos pas përfundimit të stërvitjes që dy sportistët zhvilluan në korrik të