Archive

Shkupjani Arbin Mustafi në ndeshjen e tij që u zhvillua në fundjavë në Berlin të Gjermansië ka arrit fitoren e radhës. Ai kësaj radhe ka mposht Ahmed Zedan në një ndeshje mjaft interesante. “Çysh në raundin e parë arrita ta

Alban Bakija, djaloshi me preardhje nga Stubla e Kosovës por që jeton dhe vepron në Bruksel të Belgjikës të shtunën do të zhvillojë një ndeshje interesante ndaj Ilyas Niya në eventin Fights at the Border. Për këtë ndeshje, Bakija thotë

Presidenti i arteve marciale mikse Dana White ka bërë me dije sot se është shumë pranë marrëveshjes për të zhvilluar duelin e peshës “welter” mes dy ikonave të kësaj peshe, Nick Diaz dhe Jorge Masvidal, dy veteranë të kafazit. Me

Boksieri ukrainas Oleksandr Osyk, kampioni i padiskutueshëm i botës në peshën “cruiserweight”, ka deklaruar sot se nuk do të duelojë ndaj Anthony Joshua më 13 prill të 2019-ës, kampionit të botës në peshën e rëndë. 31-vjeçari ukrainas ka bërë me

Boksieri shqiptar, Mikel Hodaj, të premten do të zhvilloj ndeshjen e tij të gjashtë në boksin profesionalisht, mirëpo kundërshtari ende nuk është caktuar dhe ajo pritet të caktohet shumë shpejt. Ndeshja do të zhvillohet në Dijon të Francës, kurse Hodaj

Faza e rekuperimit eshte faza me e rendesishme e post-stervitjes suaj, qofte stervitja juaj vrapim rreth lagjes, apo ngritja e peshave në palester. T’u japesh muskujve kohën e mjaftueshme e te nevojshme per te pushuar ndihmon në permiresimin e performances

Te gjitheve na ka ndodhur te vendosim nje objektiv per te arritur dicka dhe per shkaqe te ndryshme e kemi lene ne mes. Eshte shume e rendesishme qe nese duam te shohim nje rezultat, duhet t’i shkojme ketij objektivi deri

Max Holloway ka konfirmuar se është “mbreti” i peshës “featherweight”, pas fitores me “KO teknik” ndaj Brian Ortega (ndeshja u ndal nga gjyqtari në fund të raundit të katërt). Sfida mes dy sportistëve e vlefshme për eventin UFC-231, u zhvillua

Më në fund Valentina Shevchenko ia doli mbanë të shpallet kampione e botës në artet marciale mikse, duke triumfuar sot ndaj Joanna Jedrzejczyk në duelin për titullin kampion bote të peshës “flyweight”, titull që ishte vakant. Sfida u zhvillua në

Boksieri ukrainas Vasyl Lomachenko konfirmohet kampion bote në peshën e lehtë, pas triumfit me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj portorikanit Jose “sniper” Pedraza, duel me 12 raunde që u zhvillua në “Madison Square Garden” të Nju Jorkut. Lomachenko, përveçse mbrojti