Archive

Boksieri ukrainas Wladimir Klitschko, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Twitter”, ka hedhur poshtë zërat se ai do të rikthehet në ring, për të dueluar sërish për titullin kampion në peshën e rëndë. Klitschko, 42 vjeç, ka

Boksieri britanik Tony Bellew, pak orë pas humbjes me “KO” nW raundin e 8 ndaj Oleksandr Usyk, në duelin e vlefshëm për titujt kampionë bote të peshës “cruiserweight”, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti. Në moshën 35-vjeçare, me

Shkëlqen Flamuri i Kosovës në Tashkent të Uzbekistanit! Serbia në heshtje e njeh Republikën e Kosovës, ndryshe nuk mund të shpjegohet! Sepse fakti më i mirë apo dëshmia më e mirë është Flamuri i Kosovës është ballë për ballë Flamuri

Boksieri britanik Tyson Fury ka postuar sot një foto nga stërvitja e tij, ku tregon të gjithë stafin me të cilin është duke u përgatitur për duelin e 1 dhjetorit ndaj amerikanit Deontay Wilder. Ish-kampioni i botës në peshën e

Më 22 dhjetor në Tiranë do të zhvillohet një ndër evenimentet më të mëdha të sporteve luftarake që është organizuar në Shqipëri, kurse promotor do të jetë kampioni evropian, Adriatik Cami, i cili edhe vet do të ndeshet për titull

Klubi i mundjes “Tefejuz” nga Shkupi, të dielën, do të organizojë turneun ndërkombëtar në mundje (stil i lirë) “13 nëntori”, që në mënyrë tradicionale mbahet për vitin e tetë me radhë, me rastin e ditës së çlirimit të qytetit të

Kombëtarja jonë e xhudos, e prirë nga kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, do të garojë sot  deri të dielën në Grand Prix “Tashkent 2018”, që mbahet në Uzbekistan. Krahas Majlindës, që garon në kategorinë deri 52 kilogramë, pjesëmarrëse janë edhe kampionia

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, këtë vit do të organizoj turneun ndërkombëtare “Adem Jashari”, në boks, në bashkëpunim me Federatën e Boksit të Kosovës, turne ky i cili është në kalendarin e garave evropiane dhe atë botërore. Në këtë

Dy here kampioni i botës në WFMC, Mitat Isteri (67kg) ka marrë një ftesë të madhe që të merr pjesë në turneun e fuqishëm që organizohet në Tajlandë, Thai Fight më 24 nëntor. Djaloshi me prejardhje nga Shqipëria por që

Karateistët kryesorë të Maqedonisë, kanë mbetur pa medalje në Kampionatin Botëror, i cili po mbahet në Madrid të Spanjës. Të fundit që dolën në arenat e madridit ishin Emil Pavlov dhe Sara Radiçevska, që nuk ja dolën të kalojnë as