Archive

Size: 1.72 Age: 31 Record: 2.1.0 Weight: Super Middle Boxrec: https://boxrec.com/en/proboxer/776977 Licence: BDB Manager: Avdyl Salihu Mob: +38971367144      

Size: 1.77kg. Age: 23. Record: Debutant Weight: Super Welter Boxrec: https://boxrec.com/en/proboxer/918374 Licence: Albania Manager: Avdyl Salihu Mob: +38971367144

Size: 1.60 Age: 28 Record: Debutant Weight: Super Feather Boxrec: Licence: Germany Manager: Avdyl Salihu Mob: +38971367144

Bota e sporteve luftarake po pasurohet me një kompani serioze “Management Promotion – ArenaRing”  të drejtuar nga menaxheri tani më i njohur shqiptar, Avdyl Salihu. Qëllimi i tij është mbështetja e sportistëve drejt realizimit të ëndrrave të tyre por edhe

Reprezentacioni i Maqedonisë në boks do të udhëtoj drejt Kosovës ku do të marr pjesë në turneun jubilar ndërkombtar i 20-ti me radhë “Adem Jashari”. Delegacionin e përbëjnë nënkryetari i Federatës së boksit të Maqedonisë, Faton Salihu, i cili njëherësh

Më datën 1 dhjetor, në stadiumin “Staples Center” të Los Anxhelosit do të zhvillohet dueli për titullin kampion bote në peshën e rëndë mes kampionit në fuqi Deontay Wilder dhe sfidantit Tyson Fury. Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga

Pushimet kanë mbaruar për Anthony Joshua, që është rikthyer në vendlindje dhe në palestër, duke nisur përgatitjet për duelin e tij të radhës, më 13 prill, në stadiumin “Wembley” të Londrës. Për momentin nuk ka një rival zyrtar edhe pse

Tenshin Nasukawa beson se do t’i shkaktojë humbjen e parë në karrierë boksierit amerikan Floyd Mayweather, në duelin që dy sportistët do të zhvillojnë më 31 dhjetor, në “Saitama Super Arena” në Japoni. Edhe pse Nasukawa është një sportist i

Trajneri i klubit të karatesë “Keiks” nga Shkup, Elvir Kurtanoviç, është shprehur shumë i frustruar me referimin në kampionatin e fundit të Maqedonisë ku edhe nxirrej vizat për tu paraqit ne kampionatin ballkanik që zhvillohet në fund të muajit në

Sportistja e UFC-së, Rachael Ostovich, është tërhequr nga dueli që do të zhvillonte më 19 janar me Paige VanZant, për shkak të dëmtimeve të shumta që ka marrë pas dhunës së pësuar nga persona ende të panjohur në shtëpinë e