Archive

Kampioni i botës në peshën e rëndë në artet marciale mikse, Daniel Cormier, që titullin kampion të këtij Divizioni e mbrojti vetëm 10 ditë më parë (në evendin UFC-230), ka rrëfyer sot se kohët e fundit ka qenë në bisedime

Boksieri britanik Tyson Fury ka marrë një goditje të rëndë sot, 3 javë para duelit që do të zhvillojë më 1 dhjetor ndaj amerikanit Deontay Wilder. Babai i tij, John Fury, një ish-boksier, nuk do të ketë mundësi të jetë

Boksieri kazak Gennady Golovkin, pasi humbi titujt kampionë bote në peshën e mesme, në revanshin që zhvilloi në shtator ndaj Canelo Alvarez, pritet të rikthehet në ring në maj të 2019-ës. Por surpriza është se 36-vjeçari pritet të ngjitet në

Spektakli i madh i sporteve luftarake “Final Fight”  që do të zhvillohet në Tiranë më 22 dhjetor 2018 do jetë i pasur edhe me një super përballje në boksin profesionist ku do ndeshet kampioni evropian në WBU, Armand Culhaj i

Për nder të ditës së çlirimit të qytetit të Shkupit, të dielën u mbajt turneu ndërkombëtar tradicionl në karate “13 Nentori” nën organizim të K.K. “Cvetan Dimov” nga Shkupi. Në këtë turne të fuqishëm morën pjesë rreth 450 sportistë nga

Diellza fitoi duelin e motrave binjake Idrizi në turneun ndërkombëtar të karatesë “Cvetan Dimov”, i cili të dielën u mbajtë në Shkup. Ato janë përballur në disiplinën Kumite, të të lindurve në vitin 2005, -40 kg. Diellza doli të jetë

T.J.Dillashaw, kampioni i botës në peshën “bantamweight” në artet marciale mikse, ka konfirmuar edhe një herë sot kalimin e tij në një Divizion tjetër, atë te peshës “flyweight”. Në këtë Divizion, Dillashaw do të përballet me kampionin Henry Cejudo, një

Një ditë pas publikimit të datës dhe vendit të revanshit të kërkuar nga boksieri turk Mehmet Fatih Karakus, boksieri shqiptar Ferit Keta në një intervistë të dhënë ka treguar arsyen e pranimit të kësaj sfide. Për dy javë Ferit Keta

Boksierët e pamposhtur Tyson Fury dhe Floyd Mayweather kanë qenë në të njëjtin stadium të dielën në mbrëmje, për të ndjekur ndeshjen e NBA-së mes Lakers e Atlanta, fituar nga kalifornianët 107-106. Ata kanë qenë në stadiumin “Staples Center” të

Kampioni i botës në peshën e rëndë, britaniku Anthony Joshua e sheh si të realizueshme një përballje me një tjetër kampion bote, atë të peshës “cruiserweight”, ukrainasin Oleksandr Usyk. Të dy boksierët janë të pamposhtur dhe në të ardhmen mund