Archive

Kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri britanik Anthony Joshua deklaroi sot se në të ardhmen ai do të duelojë me çdo kusht ndaj rivalit amerikan Deontay Wilder, kampionit tjetër të botës së këtij Divizioni. Ai mendon se në

Më 1 dhjetor, në stadiumin “Staples Center” të Los Anxhelosit do të zhvillohet dueli për titullin kampion bote në peshën e rëndë në boks mes kampionit në fuqi, amerikanit Deontay Wilder (mban kurorën e kategorisë WBC) dhe sfidantit britanik Tyson

Vëllezërit Frizur dhe Besart Abdulli jo vetëm se njihen si trajnerë mjaftë të shkathët për sporte luftarake ku edhe kanë shkollën e tyre në Olten të Zvicrës, ata pasion kanë edhe sportet ekstreme ku gjithnjë kohën e lirë e kalojnë

 Me praninë e tij turneun e nderoi edhe ish-boksieri ynë i njohur Luan Krasniqi, i cili më pas ka bërë një postim emocional në Facebook. Gjatë fundjavës që shkoi në Mitrovicë u mbajt turneu ndërkombëtar i boksit “Adem Jashari”, i

Në eventin UFC-228, të zhvilluar në shtator, Tyron Woodley mbrojti me sukses titullin kampion bote të peshës “welter”, ku mundi me “submission” në raundin e dytë Darren Till. Pas asaj sfide një dëmtim për kampionin, që tashmë është gati të

Trajneri i boksierit Ferit Keta, Ismail Keta ka folur para sfidës së revanshit ndaj rivalit turk Mehmet Fatih Karakus, duke zbuluar arsyen e pranimit të këtij dueli sportiv dhe rëndësinë eventit të 8 dhjetorit për boksierët Keta. “Pas gjithë atyre

Tyson Fury beson shumë se dyluftimi me zemër në përballjen e titullit kampion ndaj Deontay Wilder, kampionit të botës në kategorinë WBC të peshës së rëndë, do t’i japë atij fitoren në sfidën e 1 dhjetorit, në “Staples Center” të

Boksieri kosovar, Patriot Behrami është fitues i turnuet të 20-të jubilar ndërkombëtar “Adem Jashari”, i cili për dy ditë me radhë është zhvilluar në palestrën sportive “Minatori” në Mitrovicë. Ai në meçin final të kategorisë deri në 69 kilogramë mposhti

Sipas ESPN, ish-kampioni i peshës së mesme në UFC Anderson Silva do të ndeshet me yllin e ri të këtij sporti Israel Adesanya në UFC 234, që do të zhvillohet më 10 shkurt në Rod Laver Arena të Melbourne. Marrëveshja

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion i botës në peshën e rëndë (mban titujt e kagegorive IBF, WBO dhe WBA), përmes një interviste të dhënë sot, ka deklaruar se cilin preferon të shohë si fitues më 1 dhjetor, në përballjen që