Archive

Nëse mendoni se një sfidë më tepër është ajo çka ju duhet për të arritur objektivat tuaj të fitnesit, CrossFit mund të jetë ajo që duhet. Trajnimi CrossFit është i vështirë, por do të ndiheni gjithnjë e më të fuqishëm

Shteti Gjerman i cili njihet që kanë dal boksier të shumtë profesionist dhe shumë të fortë po nxjerr në sipërfaqe edhe një boksier kualitativ i cili momentalisht është edhe kampion Evropë në WBU. Bëhet fjalë për shqiptarin me prejardhje nga

Vitet e fundit, Mixed Marcial Arts apo e njohur më mirë si MMA, ka parë një rritje të madhe të interesit, kjo edhe falë Ronda Rousey dhe Anderson “The Spider” Silva. Kjo do të thotë, se stërvitja me forma të ndryshme të të

Ata zakonisht janë njerëz të guximshëm. Aq të guximshëm sa që futen në një kafaz tetëkëndësh dhe përballen me përbindësh të tjerë duke rrezikuar jetën. Por siç do ta tregojë video më poshtë, edhe ata janë njerëz ashtu si ne.

Shendrit Hotnjani sportisti luftarak me prejardhje nga Bujanovci por që jeton dhe vepron në Munich të Gjermanisë edhe pse momentalisht ka 35 vite, ai ende po jep maksimumin e tij në artet marciale. Në moshën 16 vjeçare filloj me boks

Tyso Fury ka pranuar se i ka redaktuar faqen e Wikipedias të ish-kundërshtarit të tij, Wladimir Klitschkos. 30-vjeçari, i cili përballet me Deontay Wilder më 1 dhjetor , gjithmonë e ka cilësuar Klitschkon një “dosser të madh” dhe këmbënguli se

Adrien “The Problem” Broner ka postuar sot një video nga stërvitja e tij, duke shkruar se është gati për luftë ndaj filipinasit Manny Pacquiao, në duelin që dy sportistët do të zhvillojnë më 19 janar në Las Vegas. Duel ku