Archive

I keqi i ringut nën petkun e Robin Hud. Nëse do të fitonte titullin në peshat e rënda WBC kundër Deontay Wilder – i pamundur prej 40 takimesh – në “Staples Center” të Los Angelosit, më 1 dhjetor, për Tyson

Fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, Aziz Salihu, sa të është gjallë nuk do ta harroi Presidentin historik të Republikës së Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova. ‘Zizi’, në një moment e kishte punën ngushtë shumë ngushtë nga regjimi

Boksieri nga Vushtrria Kamer Maloku që jeton dhe vepron në Karlsruhe të Gjermanisë do të boksojë për titullin WBF Internacional dhe në të njëjtën kohë duhet ta mbroj titullin e fituar GBU. Meçi do të zhvillohet me datën 1.12.2018 në

Tifozët e sportit e në veçanti ata të boksit kanë para vetes përballjen emocionuese mes Tyson Fury dhe Deontay Wilder. Të dielën, në orët e para të mëngjesit, Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të zhvillojnë një nga meçet më

Divizioni i peshës “flyweight” nuk u intereson shumë fansave të arteve marciale mikse edhe pse aty kanë dueluar shumë kampionë. Por për presidentin e UFC-së, kjo peshë nuk tërheq shumë vëmendje, ndaj po planifikon ta mbyllë atë Divizion dhe të

Boksieri britanik Tyson Fury, në një intervistë për “Sky Sports”, ka deklaruar se është në formë të jashtëzakonshme në prag të duelit për titullin kampion bote të peshës së rëndë që do të zhvillojë më 1 dhjetor ndaj Deontay Wilder,

Tashmë është zyrtare! Një tjetër ndeshje madhështore pritet të zhvillohet në UFC 233 më 26 janar të vitit 2019 në The Honda Center të Anaheim në Kaliforni. Henry Cejudo do të mbrojë për të parën herë titullin e peshës flutur

Kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse Khabib Nurmagomedov ende nuk e ka të qartë fatin e tij, se kur do të rikthehet në kafaz pas incidentit që krijoi pas eventit UFC-229. Komisioni i Sportit në

Kampioni i botës në peshën e rëndë, boksieri britanik Anthony Joshua deklaroi sot se në të ardhmen ai do të duelojë me çdo kusht ndaj rivalit amerikan Deontay Wilder, kampionit tjetër të botës së këtij Divizioni. Ai mendon se në

Më 1 dhjetor, në stadiumin “Staples Center” të Los Anxhelosit do të zhvillohet dueli për titullin kampion bote në peshën e rëndë në boks mes kampionit në fuqi, amerikanit Deontay Wilder (mban kurorën e kategorisë WBC) dhe sfidantit britanik Tyson