Archive

Jasin Lama, boksier i KB Shkupi është shpallur boksier më i mirë në Kampionatin individual të Maqedonisë për kadetë, juniorë dhe seniorë, i cili të dielën është zhvilluar në palestrën sportive në Kumanovë. Në konkurrencën e seniorëve, Lama në kategorinë

Dardan Cena (-50kg) është stolisur me medaljen e artë për grupmoshën U16, duke fituar katër ndeshje. Ai në ndeshjen e parë mposhti me 2 Wazaari garuesin nga Ukraina, Vladyslav Vlasenko. Në ndeshjen e dytë mposhti po ashtu me 2 Wazaari

Më datën 3 nëntor, në Nju Jork do të zhvillohet eventi UFC-230, ku sfida kryesore do të jetë ajo për titullin kampion bote në peshën e rëndë mes kampionit Daniel Cormier dhe sfidantit Derrick Lewis. Kjo do të jetë hera

Rose Namajunas, kampione e botës në peshën “strawweight” , ka deklaruar se dy fitoret që ka arritur ndaj rivales polake Joanna Jedrzejczyk janë shumë më të rëndësishme se titulli që mban. Fillimisht ajo e mundi me “KO” dhe më pas

Pas deklaratës së boksierit amerikan Deontay Wilder, se kërkon 60% të fitimit në duelin ndaj Anthony Joshua, ka ardhur reagimi i Eddie Hearn, menaxherit të boksierit britanik. Ai e konsideruar Wilder një idiot që kërkon një shifër të tillë, pasi

Ish luftarja e UÇK-së, Shkodrane Dardhishta, po krenohet me fëmijët e saj pasi ata kohën e fundit janë duke korr shumë suksese në sportin e karatesë. Para 3 muajve Janina Dardhishta u shpall kampione e Maqedonisë, ndërkohë që doli fituese

Khabib Nurmagomedov është bërë njeriu më i famshëm në rruzullin tokësor që prej fitores së madhe në kafaz kundër Conor McGregorit, me ç’rast e fitoi titullin botëror. Rusi 30-vjeçar shënoi bilanc të hatashëm prej 27-0. Këtë rrugëtim brilant Khabib e

Daniel Cormier, kampioni i dyfishtë i botës në artet marciale mikse, në peshën “light heavyweight” dhe “heavyweight”, ka deklaruar se në planet e tij nuk është një revansh me Stipe Miocic, ndaj të cilit triumfoi pak muaj më parë, duke

Floyd Mayweather deklaron se viti 2019 do të jetë i ngjeshur për të me aktivitete, pasi synon që gjatë vitit të ardhshëm të zhvillojë dy duele të mëdha boksi, me dy sportistë që vijnë nga artet marciale mikse. Kohët e

Boksieri amerikan Deontay Wilder do të mbrojë më 1 dhjetor titullin kampion të peshës së rëndë në kategorinë WBC, ku në Los Anxhelos do të duelojë ndaj Tyson Fury në “Staples Center”. Një sfidë për t’u fituar kjo për boksierin