Archive

Pritja e madhe mbaroi. Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov janë takuar për herë të parë mes tyre, në konferencën për shtyp që dy kampionët e UFC-së zhvilluan në Nju Jork, në prag të eventit UFC-229 që zhvillohet më 6 tetor

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, do të mbrojë titullin në eventin e UFC-229 që zhvillohet më 6 tetor në Las Vegas karshi kampionit irlandez Conor McGregor. Dy sportistët u përballën për herë

Pak orë pas konferencës për shtyp që Conor McGregor zhvilloi sot në Nju Jork, për të promovuar eventin UFC-229 që zhvillohet më 6 tetor në Las Vegas (do të duelojë ndaj Khabib Nurmagomedov), presidenti i UFC-së, Dana White deklaroi se

Boksieri britanik Anthony Joshua në konferencën e sotme për shtyp para duelit të 22 shtatorit ndaj Alexander Povetkin ka bërë me dije se do të lëshojë një mori grushtesh drejt rivalit të tij rus, që në momentin që do të

Boksieri rus Alexander Povetkin është gati për të dueluar me Anthony Joshua, një përballje për titujt kampionë bote në peshën e rëndë që mbahen nga kmpioni britanik. Dueli do të zhvillohet në Londër, në shtëpinë e Joshua, para 90 mijë

 “Humbisni 13 kg në 4 javë duke shmangur ____ nga dieta juaj”  “Mosngrënia pas ____ është sekreti për të humbur peshë”  “Ngrënia e ______ është arsyeja përse nuk po humbisni peshë”  “Hani _____ dhe shkrini dhjamin trupor”  “Ndryshoni trupin tuaj

Të copëtosh perimet, apo të gatuash darken do të thotë të jesh aktiv. Të nxjerrësh fëmijët shëtitje do të thotë të jesh aktiv. Të nxjerrësh qenin shëtitje po ashtu. Te besh nje xhiro me biciklete. Të ecësh përgjatë qendrës tregtare për

Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që është kryer së fundi. Substanca e ndaluar që i është gjetur në urinë është “benzoylecgonin”, që vjen nga familja

Conor McGregor ka sulmuar kritikët e tij teksa vazhdon përgatitjet për rikthimin e shumëpritur në UFC muajin që vjen. Irlandezi ka që prej gushtit të kaluar që nuk është ndeshur, dhe sfida e fundit ishte në sportin e boksit ndaj

Jon “Bones” Jones, ish-kampioni i botës në peshën “light heavyweight”, mund të rikthehet në kafaz që këtë vit, pasi USADA e ka reduktuar në 15 muaj pezullimin për doping. Pezullimi ka nisur më 29 korrik të 2017-ës, çka do të