Archive

Kampioni i botës në peshën e rëndë në boks, britaniku Anthony Joshua, ka vendosur që rivalin e radhës ta zgjedhin fansat e tij. Përmes një sondazhi të hapur në rrjetet sociale, kampioni i botës në kategoritë IBF, WBA dhe WBO

Komisioni mjekësor i Nevadës ka dhënë “OK”-in e tij për rikthimin në ring që në dhjetor të boksierit meksikan Saul “Canelo” Alvarez, dy javë pas fitores që ai arriti ndaj Gennady Golovkin, duke u shpallur kampion bote në peshën e

Boksierët me prejardhje nga Kosova dal ngadalë po bëjnë emër në shtetin austriak. Kështu ëdhë rasti edhe me djaloshin me prejardhje nga Prizreni por që jeton dhe ushtron në Vjenë, Bardh Musliu. Ai edhe pse është një djalosh i ri,

Gjatë fundjavës, klubi i karatesë “Asiart” nga Gostivari, me shtatë garues, mori pjesë në turneun ndërkombëtar “Kupa e artë Tetovë 2018”, që u mbajtë nën patronatin e K.K. “Shkëndija”. Me medalje të artë u stolisën garuesi Redon Sefuli në kategorinë

Gjatë fundjavës në Tetovë u zhvillua turniri ndërkombëtar “Tetova Open” ku sukses për të përshëndetur ka pasur klubi shkupjan “Keiks” të cilët fituan 14 medalje. Me arri u stolisën Arta Bushi, Mevlud Memedi, Leana Ismani dhe Mjaku Fjola. Me argjend,

Austin Batra gjeti një mënyrë për t’i hequr veten titullin në mënyrën më të çuditshme të mundshme. Gjatë një sfide të peshës velter në Battlefield Fight League në British Columbia ditën e shtunë, është regjistruar një nga episodet më bizare

Viti 2018 në artet marciale mikse do të mbyllet me eventin UFC-232, që do të zhvillohet në Las Vegas, ku përballja kryesore do të jetë ajo mes dy sportisteve dhe kampione braziliane, Amanda Nunes dhe Cris Cyborg. Dy kampione në

Me 26 fitore e asnjë humbje, Khabib Nurmagomedov është kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse dhe më 6 tetor ai do të duelojë në Las Vegas ndaj Conor McGregor (eventi UFC-229), duke mbrojtur titullin. Kampioni

Boksieri britanik Tony Bellew përgatitet për duelin që do të zhvillojë më 10 nëntor ndaj ukrainasit Oleksander Usyk, sfidë e vlefshme për titullin kampion botë ne peshën “cruiserweight”. Usyk mban titujt e kategorive WBA, WBC, IBF dhe WBO të këtij

Hamit Topalli djaloshi me prejardhje nga Dubrava e Kaçanikut por i cili jeton dhe vepron në Zvicër është njëri prej sportistëve të pakët shqiptar që ka bërë karrierë në sportet luftarake në shtetin helvetik, njëherit si sportist aktiv por tani