Archive

Nënkampioni i Evropës nga viti 2008 (rregullat e IFMA), Lirim Ahmeti, javën e ardhshme do të udhëtoj drejt Pragës, për të marrë pjesë në kupën evropianë. Interesante është se ai po kthehet në ring pas 1 viti e gjysmë pauzë

Një vit më parë, më 26 gusht 2017, zhvillohej sfida e madhe e sporteve luftarake mes Conor McGregor, kampion i UFC-së dhe Floyd Mayweather, kampion i boksit. Natyrisht që Mayweather e fitoi atë përballje, duke qenë se zhvillohej në sportin

Daniel Cormier mban dy tituj kampionë bote në artet marciale mikse, atë të peshës së rëndë dhe atë të peshës “light heavyweight” dhe ende nuk ka vendosur se çfarë do të bëjë në të ardhmen, se cilin titull do të

Presidenti i UFC-së, Dana White, gati një muaj nga eventi UFC-229, që zhvillohet më 6 tetor në Las Vegas, shpreson të vendosë një rekord për sa i përket shikueshmërisë. Numri 1 i arteve marciale mikse mendon se përballja kryesore e

Ilir Latifi, një nga yjet e peshës “light heavyweight” në artet marciale mikse pritet të duelojë në eventin UFC-232, që zhvillohet më 29 dhjetor në Las Vegas. Përballë shqiptarit me nënshtetësi suedeze do të jetë Corey Anderson, një përballje që

Kampioni i botës në peshën e rëndë Anthony Joshua beson se Tyson Fury u rikthye në ring pas 2 vitesh e gjysmë sepse synon të rimarrë titujt kampionë, por se synon të bëjë sa më shumë parà. Për këtë arsye,